fbpx

Karierosfera 2018

Karierosfera to znany już w całej Polsce konkurs wiedzy biznesowej skierowany do studentów. Jest to największego tego typu przedsięwzięcie, obejmujące cały kraj.
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Studenckie WIGGOR, które działa przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Głównym celem projektu jest umożliwienie studentom łatwiejszego wejścia na rynek pracy, zdobycia bezcennego doświadczenia zawodowego, rozpoczęcia kariery w wymarzonej branży.

Filarem konkursu jest współpraca ze znanymi, prestiżowymi markami, które oferują laureatom płatne staże w swoich firmach. W tym roku są to:

  • Bank Zachodni WBK – Business Intelligence,
  • EY – Audyt,
  • Kancelaria Olesiński i Wspólnicy – Prawo,
  • Credit Suisse – Financial Markets,
  • L’Oreal Polska – Marketing,
  • PZU – Strategia i Doradztwo Finansowe.

Trzyetapowa formuła Karierosfery od lat pozostaje niezmienna. W pierwszym etapie (od 25 lutego do 14 marca) studenci wybierają dziedzinę konkursową, która ich interesuje i mierzą się z testem internetowym. Najlepsi uczestnicy, wyłonieni na podstawie zdobytych punktów zliczanych przez algorytm komputerowy autorstwa członków Wiggoru, zostają zaproszeni do udziału w drugim etapie (22 marca) – teście pisemnym. Ten odbywa się w największych miastach Polski (w tym roku – w 15 z nich). Następnie 10 osób z każdej dziedziny, które uzyskały najwyższy wynik, jest zapraszanych do Wrocławia na III etap i Galę Finałową (od 12 do 14 kwietnia). Na ostatnim etapie przedstawiciele firm partnerskich przygotowują i realizują z uczestnikami zadanie grupowe, na podstawie którego wybierają laureata. Finaliści otrzymują nagrody rzeczowe lub pieniężne, ale główną nagrodą jest płatny staż w firmie patronującej danej dziedzinie konkursowej, oferowany najlepszemu z najlepszych.

Więcej informacji na stronie internetowej: karierosfera.pl