Nabór na studia w Kolegium Europejskim (College of Europe) – Stypendia MSZ RP dla najlepszych kandydatów

Kolegium Europejskie ogłasza nabór na rok akademicki 2020-2021. Co roku, ponad 70% studentów otrzymuje pełne lub częściowe stypendia finansowane ze środków rządowych, instytucji Unii Europejskiej lub sektora prywatnego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oferuje pełne stypendia najlepszym kandydatom z Polski (link).

Kolegium Europejskie to jedna z najstarszych uczelni w Europie oferujących podyplomowe studia w zakresie spraw europejskich na poziomie advanced Master of Arts. Została utworzona w Brugii (Belgia) w 1949 r. z inicjatywy Kongresu Haskiego. W 1992 r. utworzono drugi kampus Kolegium Europejskiego w warszawskim Natolinie.

Od ponad dwudziestu pięciu lat w kampusie w Natolinie oferowany jest roczny program europeistycznych studiów interdyscyplinarnych prowadzony w językach angielskim i francuskim przez około 100 najwybitniejszych profesorów oraz ekspertów pochodzących z ponad 25 krajów. Celem studiów jest przekazanie wszechstronnej wiedzy o Europie i przygotowanie studentów do międzynarodowej kariery. Co więcej, kampus w Warszawie jest ośrodkiem badań nad historią i cywilizacją europejską oraz nad Europejską Polityką Sąsiedztwa i relacjami Unii Europejskiej z krajami sąsiadującymi.

Termin składania aplikacji upływa 15 stycznia 2020 r. Zgłoszenia należy dokonać on-line na stronie Kolegium Europejskiego admissions.coleurope.eu.

Szczegółowe informacje i odpowiedzi na pytania związane z ofertą Kolegium Europejskiego oraz procesem rekrutacji można uzyskać: