Nabór na studia w Kolegium Europejskim (College of Europe) – Stypendia MSZ RP dla najlepszych kandydatów

Kolegium Europejskie ogłasza nabór na rok akademicki 2019-2020. Co roku, ponad 70% studentów otrzymuje pełne lub częściowe stypendia finansowane ze środków rządowych, Komisji Europejskiej lub Parlamentu Europejskiego. Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP oferuje pełne stypendia najlepszym kandydatom z Polski! Rekrutacja trwa do 16 stycznia 2019 r.

Kolegium Europejskie to najstarsza i jedna z najbardziej prestiżowych placówek akademickich oferujących studia w zakresie spraw europejskich na poziomie advanced Master of Arts. Zostało utworzone w Brugii (Belgia) w 1949 r. z inicjatywy Kongresu Haskiego. W 1992 r. utworzono drugi kampus Kolegium Europejskiego w warszawskim Natolinie.

Od dwudziestu pięciu lat w kampusie w Natolinie oferowany jest roczny program europeistycznych studiów interdyscyplinarnych prowadzony w językach angielskim i francuskim przez około 100 najwybitniejszych profesorów oraz ekspertów pochodzących z ponad 25 krajów. Studia umożliwiają zapoznanie się z procesem integracji europejskiej w sposób wykraczający poza poszczególne dyscypliny naukowe takie jak prawo, ekonomia czy nauki społeczno-polityczne. Co więcej, w trakcie roku akademickiego Kolegium Europejskie w Natolinie oferuje studentom dwie zagraniczne wizyty studyjne, bogato zaopatrzoną bibliotekę, kursy językowe, program rozwoju kompetencji zawodowych, a także wydarzenia specjalne z udziałem gości VIP oraz dostęp do sieci kontaktów tworzonej przez absolwentów Kolegium.

Szczegółowe informacje na temat procesu rekrutacji, oferty stypendialnej oraz programu studiów można znaleźć na stronach www.coleuropenatolin.eu , www.coleurope.eu/eis oraz www.coleurope.eu/scholarships.

Informacje na temat stypendiów Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP dla obywateli Polski są dostępne tutaj.