fbpx

Noc szkoleń – szkolenia po zachodzie słońca -12-17 marca

Już po raz szósty w wielu miastach odbędą się szkolenia po zachodzie Słońca. Noc Szkoleń jest wydarzeniem, które gromadzi w tym samym miejscu i czasie wiele osób – trenerów i uczestników szkoleń.
Najbliższa edycja Nocy Szkoleń odbędzie się w dniach 12-17 marca 2018 roku, podczas której partnerzy z różnych miast zorganizują ponad 150 szkoleń o różnej tematyce.
Czego może spodziewać się uczestnik Nocy Szkoleń?
Różnorodność tematów szkoleń jest tym, z czym styka się każdy zainteresowany Nocą Szkoleń. Nie zawsze wybór szkoleń jest łatwy, zwłaszcza wtedy, kiedy odbywają się one w tym samym czasie. A są to zazwyczaj krótkie szkolenia trwające dwie lub trzy godziny. Duża dawka wiedzy i inspiracji w krótkim czasie staje się skondensowaną pigułką motywacji do dalszego rozwoju.
Dzięki tym krótkim szkoleniom uczestnik nie zostanie jednak ekspertem w danej dziedzinie. Nie jest to możliwe w tak krótkim czasie. Jedną z korzyści dla uczestnika jest to, że bez dużego nakładu czasowego i finansowego będzie mógł sprawdzić i przekonać się na własnej skórze, czy dany temat jest dla niego. W tym laboratorium prób i testów może dojść do rozczarowania, kiedy jego wyobrażenia rozbiją się o ścianę fachowej wiedzy. Konfrontacja z rzeczywistością sprostuje jego wyobrażenia o danej dziedzinie wiedzy.
Jak zorganizowana jest Noc Szkoleń?
Noc Szkoleń jest dowodem na to, że w świecie biznesu można znaleźć prawdziwe anioły. Mowa o trenerach, którzy bezinteresownie potrafią podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem, a przy tym także zainspirować i zmotywować innych do działania.
Siłą napędową Nocy Szkoleń są partnerzy, którzy podejmują się trudu zorganizowania różnych szkoleń w swoich miastach. Na co dzień przedsiębiorcy i specjaliści w swoich zawodach, prowadzący poważne przedsięwzięcia biznesowe, a podczas Nocy Szkoleń społecznicy. Wykazują się niesamowitą pomysłowością, pozytywną energią, optymizmem, a nade wszystko skutecznością w działaniach. Pomaga im w tym niewątpliwie ich własne doświadczenie biznesowe. Wszystkich łączy idea Nocy Szkoleń.
Jaka jest idea Nocy Szkoleń?
Ideą Nocy Szkoleń jest uczenie się przez całe życie (lifelong learning). Nauka nie polega tylko na siedzeniu w szkolnej ławce, ale szukaniu i przyswajaniu tego, co inspirujące, budujące, poszerzające horyzonty myślenia, pobudzające wyobraźnię. Rozwój osobisty i zawodowy może nie tylko zmienić nasze osobiste życie, lecz także funkcjonowanie naszej rodziny, a w szerszej perspektywie całe nasze społeczeństwo.
To jest piękna idea, która wyraża nasze dążenia do tego, aby być lepszym i mądrzejszym, mieć bardziej rozwinięte umiejętności, być sprawniejszym w działaniu. Poczucie nienasycenia może sprawić, że życie będzie ciekawsze. Człowiek pragnący zmiany na lepsze jest ciekawy otaczającego go świata. Zadaje sobie nowe pytania, jest wrażliwszy i widzi więcej, niż inni.
Szkolenia w małych grupach, w kameralnej atmosferze, do tego osobisty kontakt z trenerem, okazje do rozmów na trudne i ciekawe tematy, nawiązane znajomości, a nawet przyjaźnie powodują, że uczestnicy wychodzą z Nocy Szkoleń z czymś więcej niż tylko zestawem materiałów szkoleniowych.
Jak nas znaleźć?
Aktualna lista szkoleń dostępna jest na stronie www.nocszkolen.pl.
Noc Szkoleń jako wydarzeniem otwartym, w którym może wziąć udział każdy, kto wcześniej zarejestruje się na platformie eventon.click, gdzie otrzyma bilet na szkolenie w formie elektronicznej.
Kto wymyślił Noc Szkoleń?
Pomysłodawcą i organizatorem Nocy Szkoleń jest Stowarzyszenie „Absolwenci na walizkach”, którego celem jest wspieranie – bez względu na wiek – szukających (lepszej) pracy, freelancerów i wolontariuszy w zdobywaniu i doskonaleniu umiejętności osobistych i kompetencji zawodowych.