W ramach tegorocznego Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Opolu zapraszamy na warsztat/ wykład multimedialny:
Wokół „Octavarium” Dream Theater: W stronę terminologii rocka
Prowadzący: dr Radosław Marcinkiewicz
Radosław Marcinkiewicz, językoznawca, adiunkt w Instytucie Językoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego; jego zainteresowania naukowe to teoria eponimii, onomastyka muzyczna, terminologia muzyczna, leksykografia jednojęzyczna i przekładowa; jest redaktorem poświęconej kulturze rocka serii Unisono w wielogłosie (VII tom w przygotowaniu) oraz inicjatorem i organizatorem ogólnopolskiej konferencji naukowej pod tym samym tytułem (11 edycji do 2019 r.)
O wydarzeniu:
Ogólnopolski Tydzień Kariery (OTK) jest akcją o zasięgu ogólnokrajowym zainicjowaną przez Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Jej celem jest propagowanie świadomych wyborów edukacyjnych oraz zachęcenie do planowania kariery zawodowej.
Działania kierowane są przede wszystkich do osób młodych, które stoją przed poważnymi decyzjami dotyczącymi swojej przyszłości zawodowej, a także do wszystkich, którzy pragną przyjrzeć się swoim dotychczasowym dokonaniom zawodowym czy edukacyjnym i ponownie wybrać właściwą dla siebie ścieżkę zawodową.
Pełna oferta Uniwersytetu Opolskiego znajduje się na stronie: https://kariera.uni.opole.pl/ogolnopolski-tydzien-kariery-w-opolu/

Uniwersytet Opolski, Collegium Maius, sala 205

23 października 2019, godz. 17:00