Pracodawca marzeń… nie tylko w marzeniach

Prywatna opieka medyczna, możliwość korzystania z obiektów sportowych czy owoce dostępne dla pracowników w biurze to tylko niektóre z benefitów oferowanych przez pracodawców. Według raportu Pracuj.pl blisko 69% ankietowanych otrzymuje przynajmniej jeden benefit.

Jak pokazuje raport Pracuj.pl „Studenci i absolwenci na rynku pracy”,  kluczowe znaczenie w pracy mają zarobki – prawie 67% respondentów uznało je za najważniejszy czynnik związany z pracą. Dla blisko 59% ankietowanych ważna jest możliwość rozwoju, a dla 58% – dobra atmosfera w pracy. Idealny pracodawca? Prawie 80% osób przyznało, że to taki, który daje pracownikom możliwości rozwoju i szkolenia się. Jak do takich oczekiwań ma się rzeczywistość i co oferują pracodawcy? Więcej informacji znajdziesz w raporcie: http://media.pracuj.pl/52059-studenci-i-absolwenci-o-rynku-pracy-raport-pracuj-pl

Świadczenia pozapłacowe również decydują o atrakcyjności miejsca zatrudnienia. Prawie 69% ankietowanych otrzymuje w swojej pracy przynajmniej jeden benefity – tak wynika z badania Pracuj.pl „Benefity oczami pracowników”. Najpopularniejsze dodatki to:

1. Opieka medyczna

Prawie 43% badanych odpowiedziało, że pracodawca oferuje opiekę medyczną. Dla 58% respondentów jest to najbardziej atrakcyjny dodatek pozapłacowy.

1. Karta sportowa

Możliwość korzystania z karty sportowej otrzymuje ponad 39% ankietowanych i prawie 29 % jest z niego zadowolonych.

1. Finansowanie szkoleń/dofinansowanie nauki języków

Część pracodawców finansuje pracownikom szkolenia (25%), a także naukę języków obcych (19%). To wspaniała okazja, by rozwijać swoje umiejętności, a także uczyć się nowych rzeczy.

1. Dofinansowanie urlopów

Dla blisko 34 % kobiet i 35% mężczyzn niezwykle atrakcyjnym benefitem jest dofinansowanie urlopu. Prawie jedna czwarta pracodawców oferuje takie udogodnienie.

1. Owoce dostępne dla wszystkich w biurze

Jest to ciekawe rozwiązanie, z którego mogą skorzystać m.in. pracownicy Grupy Pracuj. W każdy poniedziałek czekają na nich kosze pełne świeżych owoców. Ponad 15% osób biorących udział w badaniu potwierdziło ten benefit w swojej firmie.

Więcej dowiesz się z raportu: