fbpx

Absolwent Miesiąca
Adrian Kajda

Imię i nazwisko:

Adrian Kajda

Ukończony kierunek:

Informatyka

Czym obecnie Pan się zajmuje?

Aktualnie rozwijam swój własny projekt, aplikację mobilną Fuelio, którą przez jakiś czas tworzyłem hobbystycznie po godzinach, a od roku jest częścią firmy Sygic. Jeśli kogoś zainteresuje jak to się stało zachęcam do rzucenia okiem na krótki artykuł na AntyWebie poświęcony projektowi.

Jakie działania Pan podejmował w czasie studiów, które pozwoliły osiągnąć to, czym się teraz Pan zajmuje?

Przyjechałem do Opola z Małopolski. Będąc w liceum stworzyłem serwis poświęcony grafice komputerowej, który zdobył dosyć dużą popularność w Polsce. Dzięki temu jeden z moich nauczycieli akademickich zarekomendował mnie do Centrum Informatycznego i tak prawie od początku studiów pracowałem. Na początku na pół etatu, później na pełny etat.

Myślę, że to jest ważne, aby (szczególnie w takiej branży jak IT) zdobywać doświadczenie praktyczne. Każda porażka, problem do rozwiązania to naprawdę świetna lekcja. W informatyce nie można też stać w miejscu, trzeba cały czas coś robić i się uczyć. Dlatego też ciągle szukałem nowych wyzwań.

Po godzinach starałem robić się swoje projekty czy w ramach wolontariatu pomagać organizacjom studenckim (np. pierwsza strona Radia Sygnały, aplikacja radia, pierwsze strony i aplikacje dla organizacji studenckich itp.).

Czym dla Pana sukces?

Myślę, że to bardzo indywidualna sprawa, zależna od danego momentu i tego co aktualnie robimy.

A co jest Pana największym sukcesem?

Aktualnie za swój największy sukces uważam fakt przejęcia mojej aplikacji przez znaną na całym świecie firmę z milionami użytkowników, możliwość bycia prelegentem na konferencji sygnowanej przez Google na którą zawsze jeździłem w roli uczestnika, a już wkrótce milionowe pobranie mojej aplikacji.

Co by Pan poradził studentom, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze rozwoju swojej kariery?

Zachęcam do tworzenia własnych rzeczy, a jeśli nie macie pomysłu, to myślę, że nadal na uczelni znajdzie się wiele jednostek i organizacji studenckich, które chętnie przyjmą waszą pomoc. Warto również odnaleźć swoją ulubioną dziedzinę w której się sprawdzamy. W moim przypadku przez wiele lat były to strony i aplikacje internetowe. Po jakimś czasie strasznie wciągnęła mnie branża mobile i analityka. W moim przypadku te dwie branże w pewien sposób są ze sobą powiązane i wzajemnie się uzupełniają.

Absolwent Kwietnia 2016 - Adrian Kajda

Poznaj pozostałych Absolwentów Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


Zgłoś Absolwenta Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


7 + 3 =