fbpx

Absolwentka Miesiąca
Ewelina Szendzielorz

Imię i nazwisko:

Ewelina Szendzielorz

Ukończony kierunek:

Muzykologia

Czym obecnie się zajmujesz?

Pracuję jako menadżer chórów w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Opolu. Kontynuuję również studia muzykologiczne we Wrocławiu.

Jakie działania podejmowałaś w czasie studiów, które pozwoliły Ci osiągnąć to, czym teraz się zajmujesz?

Studia z muzykologii na WT UO rozbudziły we mnie jeszcze większą pasję i zamiłowanie do muzyki. Dzięki szerokiemu wachlarzowi oferowanych przedmiotów miałam okazję pogłębić swoją wiedzę i umiejętności, a liczne wyjazdy naukowe i warsztaty przyczyniły się do pozyskania cennych doświadczeń. Życzliwość kadry profesorskiej stała się bodźcem do wyrobienia umiejętności prowadzenia dyskusji oraz odważnego wypowiadania własnych opinii. Podejmowane działania w ramach koła naukowego oraz rozliczne inicjatywy studenckie rozwinęły zdolność współdziałania z innymi oraz nawiązywania nowych kontaktów. Studia z muzykologii na WT UO dały mi możliwość wszechstronnego i wieloaspektowego rozwoju. Są dla mnie cennym nabytkiem. Rozwinęły nie tylko moją wiedzę i praktyczne umiejętności, ale również osobowość.

Czym dla Ciebie jest sukces?

Sukcesem jest dla mnie codzienne spełnianie się w każdej dziedzinie życia. Moim zdaniem prawdziwym sukcesem nie jest jednorazowe osiągnięcie, ale satysfakcja z każdego dnia, po którym mogę powiedzieć, że to co robię nie tylko ma sens, ale również przynosi mi radość, satysfakcję i poczucie spełnienia..

A co jest Twoim największym sukcesem?

Właśnie taka codzienność. Praca w przyjaznym otoczeniu, dająca możliwość samorozwoju, jak również działań dla wyższych celów. Cieszę się z szansy jaką otrzymałam, bo robię to, co lubię i dostarcza mi to wiele pozytywnych emocji. Wybór studiów z muzykologii był efektem moich pasji i zainteresowań, a teraz mogę cieszyć się jego efektami. Dzięki temu wciąż mam szansę nabierania nowych doświadczeń oraz poszerzania horyzontów w fascynujących mnie dziedzinach.

Co byś poradziła studentom, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze rozwoju swojej kariery?

Warto dążyć do spełniania swoich pasji i marzeń. Nie można kierować się opinią innych, ale podążać za własnymi zainteresowaniami. Tylko wtedy mamy szansę poczucia satysfakcji i zadowolenia z każdego upływającego dnia.

Ewelina Szendzielorz

Absolwentka sierpnia 2018

Poznaj pozostałych Absolwentów Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


Zgłoś Absolwenta Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


13 + 6 =