fbpx

Absolwentka Miesiąca
Kamila Dauksz

Imię i nazwisko:

Kamila Dauksz

Ukończony kierunek:

Matematyka i informatyka

Czym obecnie się zajmujesz?

Pracuję w szkole, gdzie prowadzę zajęcia umuzykalniające i wokalne dla dzieci. Oprócz tego prowadzę też audycję Dobre Granie Ekstra w Radio Opole, gram swoje koncerty, śpiewam w chórze Opole Gospel Choir, a także w chórkach m.in. w zespole Bakshish, Al Bert i z Saszan.

Jakie działania podejmowałeś w czasie studiów, które pozwoliły Ci osiągnąć to, czym teraz się zajmujesz?

Oprócz wcześniej wymienionych kierunków studiów, studiowałam jeszcze trzeci, czyli wokalistykę jazzową. Już właściwie te studia skończyłam, została mi tylko obrona pracy magisterskiej. Poza studiowaniem, komponowałam też swoje utwory. Swój zespół założyłam w 2012 roku z moim tatą, jako duet. W 2014 roku wydaliśmy płytę z czternastoma piosenkami autorskimi, aranżując je na pełny zespół, z perkusją, gitarą basową, itp. Potem dołączył do nas Tomek Boruch, który obecnie jest moim narzeczonym, więc rodzina się powiększa 😊 Obecnie pracujemy wspólnie nad drugą płytą, jesteśmy teraz w trakcie nagrań.

Czym dla Ciebie jest sukces?

Myślę, że sukces jest wtedy, kiedy w życiu robi się to, co człowiek lubi i jeszcze mu za to płacą.

A co jest Twoim największym sukcesem?

Właśnie osiąganie tego, o czym przed chwilą powiedziałam. Robię to co lubię. Oczywiście cały czas poszukuję, natomiast muzyka zawsze wygrywa i myślę, że to jest co będę robić z przyjemnością do końca życia 😊

Co byś poradziła studentom, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze rozwoju swojej kariery?

Żeby zadawali sobie te pytania: Czy to co robią sprawia im satysfakcję? Czy mają chęci do rozwoju w tym kierunku? Czy lubią to co robią? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedź brzmi “nie”, to myślę, że trzeba się zastanowić czy są na dobrych studiach i na dobrym kierunku.

Kamila Dauksz

Absolwentka września 2018

Poznaj pozostałych Absolwentów Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


Zgłoś Absolwenta Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


3 + 3 =