Absolwentka Miesiąca Katarzyna Marcinkowska

Imię i nazwisko:

Katarzyna Marcinkowska

Ukończony kierunek:

prawo (studia dzienne, 5-letnie magisterskie), socjologia (studia dzienne, 3-letnie licencjackie)

Czym się Pani obecnie zajmuje?

Odbywam aplikację radcowską i pracuję w kancelarii adwokackiej.

Jakie działania Pani podejmowała w czasie studiów, które pozwoliły osiągnąć to, czym się teraz Pani zajmuje?

Podczas studiów podjęłam praktyki, a następnie pracę w kancelarii adwokackiej. Ponadto, byłam zaangażowana w działania organizacji studenckich, fundacji i stowarzyszeń. Brałam również udział w różnych konkursach pozostających w zakresie moich zainteresowań.

Czym dla Pani sukces?

Sukcesem jest dla mnie osiąganie wytyczonych celów – również tych najdrobniejszych.

A co jest Pani największym sukcesem?

Moim sukcesem jest stopniowa realizacja kolejnych marzeń – obecnie możliwość wykonywania pracy, która sprawia mi przyjemność, daje satysfakcję, a także pozwala na nieustanny rozwój.

Co by Pani poradziła studentom, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze rozwoju swojej kariery?

Przede wszystkim trzeba działać.  Zdanie egzaminów  – nawet z wynikiem bardzo dobrym – nie przygotowuje wystarczająco do wykonywania wymarzonego zawodu. Warto być członkiem organizacji studenckich, aktywnie uczestniczyć w życiu uczelni  – jednym słowem korzystać z możliwości, jakie daje ten etap życia. Warto również podjąć starania o nabycie doświadczenia zawodowego w interesującej nas dziedzinie. Nigdzie bowiem nie nauczymy się tyle, ile w trakcie praktycznego wykonywania konkretnego zawodu.

Absolwentka Maja 2016 - Katarzyna Marcinkowska

Poznaj pozostałych Absolwentów Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego