Camp Leaders Poland Sp. z o. o.

Organizujemy studenckie wyjazdy do Stanów Zjednoczonych w wakacje w ramach programów wymiany kulturowej. To najlepszy sposób na praktyczną naukę języka, poznanie rówieśników z całego świata, zdobycie profesjonalnego doświadczenia pracy w międzynarodowym środowisku, rozwój pasji i zainteresowań a nade wszystko podróże. Wystarczy ukończonych 18 lat i komunikatywna znajomość angielskiego. Charakter pracy zależy od oczekiwań uczestnika, zaś w procesie aplikacyjnym liczą się przede wszystkim dobre chęci. Do wyboru oferty pobytu w ośrodkach kolonijnych, prestiżowych hotelach lub parkach narodowych. Wyjazd może zostać policzony w poczet praktyk studenckich.
Jak przebiega proces rekrutacji w Państwa firmie?

Całość zaplanowana jest w sposób prosty i przyjemny. Pierwszym krokiem jest zarejestrowanie się na stronie campleaders.com. Po uzupełnieniu podstawowych informacji kontaktowych uczestnik uzyskuje dostęp do wirtualnego profilu, który od tego momentu posłuży mu do znalezienia pracodawcy.

Do każdej z zarejestrowanych w systemie osób dzwoni reprezentant biura alokując ją do jednego z Ambasadorów Regionalnych. Następnym etapem rekrutacji jest spotkanie z Ambasadorem w mieście uczestnika lub z reprezentantem biura online. Spotkanie służy wyjaśnieniu zasad funkcjonowania programu. Uczestnik ma wówczas również szansę uzyskać odpowiedzi na pytania oraz poznać perspektywę praktyka, jako że każdy z Ambasadorów uczestniczył w programie. Wszystkie te elementy mają charakter informacyjny. Zarówno rejestracja jak i spotkanie z Ambasadorem są darmowe i niezobowiązujące – z aplikowania można zrezygnować na każdym etapie.

Kiedy uczestnik decyduje się przystąpić do programu, pierwszym formalnym etapem jest odbycie krótkiej rozmowy po angielsku (trwającej ok 3 minuty) mającej na celu weryfikację jego komunikatywnej znajomości oraz podpisanie umowy uczestnictwa.

Dodatkowo, od momentu przystąpienia do programu, każdy z uczestników otrzymuje indywidualne wsparcie Opiekuna, który pomaga z uzupełnieniem wirtualnego CV, załączeniem dokumentacji oraz służy wszelką radą i wsparciem pozostając w stałym kontakcie z uczestnikiem aż do chwili, gdy ten otrzyma zatrudnienie.

Dzięki aplikacji mobilnej uzupełnianie profilu uczestnika a także załączanie wymaganych dokumentów może odbywać się w dowolnym miejscu i czasie, co czyni wszystko jeszcze bardziej przystępnym.

Co pracodawcy cenią sobie w trakcie rozmowy u potencjalnego kandydata?

Bardziej niż gdziekolwiek indziej, liczą się: uśmiech, pozytywne nastawienie oraz osobowość kandydata, które często cenione są przez amerykańskich pracodawców wyżej aniżeli doświadczenie.

Paradoksalnie, najistotniejsze są dobre chęci do pracy w wybranej przez siebie roli, bowiem pracodawca sam zapewnia szkolenie i przygotowanie do jej wykonywania. To doskonała opcja dla osób bez profesjonalnego doświadczenia zawodowego, które chciałyby zacząć od zdobycia go w międzynarodowym środowisku. Im jest ono większe na starcie, tym rzecz jasna więcej możliwości zatrudnienia, zwłaszcza na prestiżowych stanowiskach, o które ubiega się wielu kandydatów. Nie mniej jego posiadanie nie jest ani konieczne, ani bardzo istotne w kontekście uzyskania zatrudnienia w jednym z ośrodków kolonijnych lub hoteli, które prowadzą rekrutację dla uczestników.

Zaangażowanie w zajęcia pozaszkolne, pozauniwersyteckie, pasje, zainteresowania i indywidualne hobby kandydata znacznie częściej aniżeli długa lista wykonywanych wcześniej zleceń stanowią o przyjęciu go na stanowisko, o które się ubiega. Ponadto, każdy z uczestników przystępujących do programu otrzymuje stuprocentową gwarancję zdobycia zatrudnienia w wybranej przez siebie roli.

Jakie cechy powinien posiadać idealny kandydat?

W ramach zróżnicowanych opcji programowych każdy znajdzie coś dla siebie – kandydaci szukający rozwoju zawodowego w obszarze turystyki, hotelarstwa czy gastronomii mogą przystąpić do programu stażowego w prestiżowym amerykańskim resorcie. Chętnym, by spędzić wakacje w jednym z ośrodków kolonijnych korzystając z jego licznych atrakcji i bogatej infrastruktury, dedykowany jest program camp, gdzie można pracować z dziećmi jako ich opiekun albo instruktor wybranej aktywności albo także w panelu obsługi technicznej. Programy wakacyjne obejmują również pracę w hotelach oraz najpiękniejszych parkach narodowych USA.

Wymogi formalne dla kandydatów ograniczają się do niezbędnego minimum: brak karalności sądowej, przeciwwskazań medycznych do podjęcia pracy, komunikatywna znajomość j. angielskiego oraz w przypadku niektórych opcji programowych aktywny status studenta. Do programu mogą przystąpić chętni w wieku między 18 a 30 lat, którzy chcieliby spędzić okres wakacyjny w Stanach Zjednoczonych nie tylko pracując, lecz także korzystając z mnóstwa oferowanych przez pracodawców atrakcji, biorąc udział w niezliczonych aktywnościach kulturalnych oraz podróżując.

Idealny kandydat jest otwarty na świat i chętnie poznaje innych ludzi – ze względu na swój międzynarodowy charakter służący wymianie kulturowej, program gromadzi rówieśników z każdego zakątka ziemi. To osoby wszelkich narodowości, różnych przekonań, opinii, koloru skóry, orientacji czy wyznania. Gotowość do wymiany doświadczeń kulturowych będzie więc główną determinantą. Idealny kandydat to także osoba zorientowana na rozwój osobisty i chętnie angażująca się w aktywności zbiorowe – każdy z pracodawców zapewnia bogatą ofertę kulturalną i zajęcia mające na celu integrację wszystkich zatrudnionych. Program przyciąga osoby pragnące podszkolić znajomość angielskiego w praktyce, miłośników podróży, osoby szukające rozwoju kompetencji oraz cennego doświadczenia zawodowego, które wzbogaci ich CV, a także wszystkich tych, którym marzą się wyjątkowe wakacje inne niż wszelkie dotychczas.

Sprawdź nasze oferty pracy w serwisie www.biurokarier.edu.pl
Nie widzisz oferty logowania? Zarejestruj konto!

Więcej informacji o serwisie znajdziesz tutaj.