fbpx

Fundacja Mam Marzenie

 

8600 – tyle marzeń spełniła już Fundacja Mam Marzenie w całej Polsce od 2003 r. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i zaangażowania wolontariuszy, którzy poświęcają swój czas, by wywołać uśmiech na twarzach chorych dzieci. Fundacja stale poszukuje wolontariuszy, zapraszając do współpracy wszystkich, którzy ukończyli 16 lat. Fundacja spełnia marzenia chorych dzieci w wieku 3–18 lat cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Działa charytatywnie – jej siłą napędową są wolontariusze. Wolontariat to także możliwość poznania nowych ludzi, nawiązania kontaktów i zdobycia doświadczenia zawodowego (np. dla studentów). Praca wolontariusza w Fundacji Mam Marzenie to idealne ćwiczenie z zakresu komunikacji międzyludzkiej, pozyskiwania sponsorów, rozwiązywania problemów czy zarządzania czasem.

Jesteśmy Fundacją działającą na zasadzie wolontariatu, ale rekrutacja oczywiście jest również jednym z elementów poznania kandydatów. 

Jak przebiega proces rekrutacji?

Rekrutacja powinna rozpocząć się od zgłoszenia się potencjalnego kandydata – telefonicznie, mailowo, osobiście. Następnie ma do uzupełnienia ankietę zgłoszeniową oraz przygotowanie referencji. Najważniejsza jest rozmowa z koordynatorem, po której łatwo jest obu stronom stwierdzić, czy to jest to, czego każda z nich oczekuje.

 
Czy ma Pan/i jakąś poradę dla kandydatów, którzy stresują się rozmową kwalifikacyjną?
Rozmowa kwalifikacyjna jest po to, aby poznać kandydata na wolontariusza takiego, jakim jest. Jeśli się stresuje, to dla mnie znak, że zależy mu i myślę, że nie jest to nic złego. Po chwili sam powinien dojść do wniosku, że jednak nie ma się czym stresować 🙂
Jakie cechy powinien posiadać idealny kandydat?

Ze względu na specyfikę naszej działalności, idealny kandydat na wolontariusza powinien przede wszystkim być gotowy na działanie bezinteresowne. Chęć niesienia pomocy naszym podopiecznym – dzieciom cierpiącym na choroby zagrażające ich życiu to największy motor naszej działalności. Wszystkie poboczne cechy są weryfikowane na bieżąco, dzięki czemu wielu wolontariuszy odkrywa swoje talenty, wykorzystując je zarówno w wolontariacie jak i w życiu prywatnym.

Cała Polska; Opole