fbpx

Multiserwis sp. z o. o.

 

Multiserwis jest spółką należącą do międzynarodowego koncernu Bilfinger SE. Działa w branżach izolacji przemysłowych, rusztowań przemysłowych i usług montażowych w budownictwie w Polsce i zagranicą. W związku z ciągłym rozwojem, przedsiębiorstwo stale poszukuje nowych pracowników, oferując pracę w zawodach, które dają perspektywę długoletniego i różnorodnego zatrudnienia. Osobom bez doświadczenia firma proponuje szkolenia przygotowania do zawodu, tworzy też klasy patronackie w zawodach montera/blacharza izolacji przemysłowych, dając młodym ludziom możliwość poznania branży i przedsiębiorstwa. Szansę na rozwój zapewnia także firmowa ścieżka kariery i udział w szkoleniach podnoszących kwalifikacje zarówno zawodowe, jak i osobiste.

Jakie cechy powinien posiadać idealny kandydat do pracy w Państwa organizacji?

Firma Multiserwis działa w czterech zróżnicowanych branżach – izolacji oraz rusztowań przemysłowych, usług montażowych w budownictwie, a także serwisu przemysłowego. Ze względu na wielozadaniowość naszej organizacji, zapotrzebowanie na nowych pracowników jest bardzo duże. Poszukujemy absolwentów kierunków BHP, zarządzania zasobami ludzkimi, filologii, księgowości, IT oraz pracowników, którzy mają doświadczenie w budownictwie – w szczególności monterów/blacharzy izolacji przemysłowych i monterów rusztowań, ale też cieśli, spawaczy, malarzy, monterów instalacji wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, zbrojarzy, elektryków i operatorów sprzętu ciężkiego.

Zatrudniamy zarówno specjalistów z dużym doświadczeniem, jak i osoby, które są na początku swojej zawodowej ścieżki. Dla kandydatów, chcących zdobyć nowe umiejętności oferujemy kursy przyuczające do zawodu montera izolacji przemysłowych oraz montera rusztowań.

Jako że pracujemy w międzynarodowym koncernie, kluczowa jest dla nas znajomość języka obcego – angielskiego bądź niemieckiego. Cenimy sobie zaangażowanie, szczerość, kreatywność, otwartość i chęć osobistego rozwoju. Poszukujemy kandydatów dyspozycyjnych, gotowych do pracy w delegacji. W naszej firmie na wysokim szczeblu stawiamy kulturę organizacyjną i dumnie propagujemy jej wartości – szacunek, wizerunek, zaufanie, współpracę i spójność działań. Przyszły pracownik powinien więc swobodnie odnajdywać się w takim środowisku i podtrzymywać panującą w spółce pozytywną atmosferę.

Nasze oferty pracy dostępne są na stronie: http://www.multiserwis.com.pl/praca/kariera_8.php

 
 
Jak przebiega proces rekrutacji w Państwa firmie?

Etapy rekrutacji dla pracowników administracji:

 

Krok 1 – Selekcja aplikacji

Nadesłane aplikacje kandydatów analizujemy  pod kątem wymaganych oczekiwań na danym stanowisku. Posługujemy się nowoczesnym narzędziem rekrutacyjnym, które pomaga nam w selekcji aplikacji i pozwala utrzymywać stały kontakt z wybranymi kandydatami. Wiemy bowiem, jak ważny jest feedback na każdym etapie rekrutacji.


Krok 2 – Rozmowa rekrutacyjna

Spotkanie rekrutacyjne to moment, w którym mamy okazję poznać kandydata a kandydat nas oraz swojego bezpośredniego przełożonego. Rozmawiamy o  doświadczeniu zawodowym  przyszłego pracownika, wykształceniu, zainteresowaniach, oczekiwaniach w stosunku do nowego pracodawcy oraz zadaniach na stanowisku pracy. W niektórych procesach rekrutacyjnych prosimy kandydatów o wykonanie zadań sprawdzających ich umiejętności, znajomość języka,  wiedzę merytoryczną i obsługę programów informatycznych. Przeprowadzamy również rozmowy rekrutacyjnej online.

 

Krok 3 – Rozmowa o warunkach zatrudnienia

Trzeci etap rekrutacji to przedstawianie warunki współpracy oraz szczegółowe omówienie formy zatrudnienia z wybranym kandydatem. To etap, w którym finalizujemy wszystkie ustalenia rozmowy rekrutacyjnej  i cieszymy się przyjęciem oferty.

 

Krok 4 – Onboarding

Nad procesem wdrożenia nowego pracownika czuwa odpowiedzialna osoba z działu zatrudniającego.  W pierwszych dniach pracownik zapoznaje się z procedurami wewnętrznymi, kulturą organizacji oraz współpracownikami.

Aby nowa osoba nie czuła się anonimowa, zostaje oprowadzona po firmie i przedstawiona wszystkim pracownikom. Informacje o nowej osobie w firmie  umieszczamy na tablicy ogłoszeń oraz firmowym blogu, dbamy też o to, by pierwsze tygodnie w naszej organizacji były jak najmniej stresujące dla nowego pracownika. Witamy go drobnym prezentem w postaci pakietu powitalnego.

 

W rekrutacji pracowników fizycznych cechuje nas szybka reakcja w działaniu oparta głównie na kontakcie telefonicznym, podczas którego analizujemy doświadczenie i oczekiwania kandydata, przedstawiamy mu nasze propozycje, co daje szybki efekt w postaci zatrudnienia.

Czy ma Pan/i jakąś poradę dla kandydatów, którzy stresują się rozmową kwalifikacyjną?

Stres na rozmowie rekrutacyjnej jest trudnym doświadczeniem dla kandydata. Badania pokazują, że zmiana pracy/rozmowa kwalifikacyjna znajduje się na 18 miejscu najbardziej stresujących sytuacji w życiu człowieka (T. Holmes, R. Rahe, 1967). Dla rekrutera jest to także stresujące zadanie. W Multiserwis robimy wszystko, aby zminimalizować ten stres, tworząc przyjazną i miłą atmosferę spotkania. Dbamy o rozluźnienie kandydata, zadając szereg pytań wstępnych, interesujemy się sposobem jego dotarcia na spotkanie i po prostu proponujemy mu coś do picia, bo stresowi często towarzyszy uczucie suchości w gardle.

Kandydatów do pracy traktujemy po partnersku. Staramy się dowiedzieć o nim jak najwięcej, ale też przekazujemy bardzo dużo informacji o firmie, tworząc możliwość wyobrażenia sobie przyszłego miejsca pracy. W rozmowach rekrutacyjnych w większości uczestniczą kierownicy działów, do których prowadzimy rekrutację. To także dobry sposób dla kandydata, aby poznał swojego przyszłego przełożonego, a także zobaczył, jak wygląda atmosfera i współpraca pomiędzy pracownikami naszej Spółki.

Kilka naszych porad jak zmniejszyć swój stres przed rozmową w Multiserwis lub z innym pracodawcą:

  • Przed spotkaniem przypomnij sobie treść ogłoszenia rekrutacyjnego. Zapoznaj się z działalnością przedsiębiorstwa, w którym masz rozmowę.
  • Zorientuj się, może ktoś z Twoich znajomych pracuje lub pracował dla danej spółki – zdobądź interesujące Cię informacje.
  • Jeśli przychodzą Ci do głowy jakieś pytania, zanotuj je – rekruter to osoba, którą możesz o nie zapytać.
  • Przećwicz w domu odpowiedzi na standardowe oraz nietypowe pytania, które mogą paść podczas rozmowy. To da Ci większą pewność siebie.
  • Jeśli w ogłoszeniu rekrutacyjnym jest określony wymóg znajomości języka obcego – przygotuj się na pytania w tym języku. Weryfikacja tej kompetencji jest nieuchronna.
  • Przypomnij sobie wszystkie informacje z wysłanego CV. Rekruter czyta je wnikliwie i na pewno zapyta Cię o informacje w nim zawarte (np. o ostatnio przeczytaną książkę, jeśli piszesz, że interesujesz się literaturą).
  • Przemyśl, dlaczego chcesz pracować w tej firmie i co dzięki temu osiągniesz.
  • Przygotuj się do rozmowy kwalifikacyjnej z wyprzedzeniem, a ostatnie chwile poświęcić na czynności, które sprawiają Ci przyjemność i pozwolą się odprężyć.
  • Zadbaj o adekwatny strój. Nada Ci on pewności siebie, a także pomoże zrobić dobre pierwsze wrażenie.

W trakcie rozmów rekrutacyjnych w Multiserwis cechuje nas duża swoboda, otwartość oraz poczucie humoru, które (naszym zdaniem) wpływa na rozluźnienie najbardziej zestresowanych kandydatów.

Krapkowice

CV – aplikacja przez stronę internetową www.multiserwis.com.pl

Sprawdź nasze oferty pracy w serwisie www.biurokarier.edu.pl
Nie widzisz oferty logowania? Zarejestruj konto!

Więcej informacji o serwisie znajdziesz tutaj.