fbpx

Trwają nabory na programy letnie. Nie przegap i aplikuj na staż!

Planujesz spędzić lato na stażu? Nie zwlekaj. Większość firm i urzędów czeka na aplikacje do końca kwietnia. Eksperci serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl podpowiadają, jak szukać wakacyjnych ofert staży.

Staż zawodowy, na który decyduje się wielu studentów, zapewnia niezbędny wpis w CV, ale w wielu przypadkach to także wstęp do pierwszej pracy. Aby się dostać do firmy na lato, nie wystarczą dobre chęci. Trzeba działać i to szybko.

Staże w zakładkach „kariera”

„Stażowych ogłoszeń warto szukać na stronach internetowych firm w zakładkach: kariera, praca. Z reguły oferty skierowane są do studentów od trzeciego roku” – podkreśla Aleksandra Pocheć z MonsterPolska.pl.

Na nowych praktykantów – w Warszawie, Gdańsku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach, Rzeszowie oraz Szczecinie – czeka Deloitte. Kandydaci rekrutowani są do zespołów doradczych w działach audytu, podatków, prawa, doradztwa finansowego oraz konsultingu strategicznego, technologicznego, zarządzania ryzykiem i marketingu. Rekrutacja prowadzona jest poprzez wyszukiwarkę https://pl.career.deloittece.com. Płatne praktyki trwają od 3 do 6 miesięcy. Firma pokrywa także koszty podróży i zakwaterowania wyjazdów służbowych.

Programy stażowe mają także banki m.in. Pekao SA (http://www.karierapelnazycia.pl), mBank (https://www.mbank.pl/kariera/) czy Bank Zachodni WBK (https://www.bzwbk.pl/kariera). Studenci po trzecim roku mogą się starać także o dwumiesięczne praktyki w Warcie. Tu zgłoszenia przyjmowane są w kwietniu-maju, a praktykanci mogą liczyć na oferty zarówno z centrali w Warszawie, jak i z oddziałów w Katowicach, Lublinie, Łodzi oraz w placówkach w całej Polsce. Staże będą odbywać się m.in. w działach takich jak likwidacja szkód, sprzedaż, czy audyt i marketing.

Do 25 kwietnia (do godz.16.00) można aplikować przy pomocy formularza rekrutacyjnego do firmy Comarch. Wybrane osoby dostaną zaproszenie na testy kwalifikacyjne, które odbędą się w dniach od 7 do 11 maja. Do 11 czerwca pojawiają się wyniki rekrutacji, a staż będzie trwał od lipca do września.

Tylko do 31 marca aplikacje można składać do firmy DB Schenker poprzez stronę www.dbschenker-student.pl. Poszukiwane są osoby do działów: sprzedaż, analityka, operacje, komunikacja, projektowanie biznesowe, zarządzanie personelem. Program stażowy trwa trzy miesiące (od lipca do września, w pełnym wymiarze godzin pracy). Firma gwarantuje opiekuna stażu oraz dofinansuje prywatną opiekę medyczną i zajęcia sportowo-rekreacyjne. Niektóre firmy nie tylko czekają na CV, ale organizują konkursy. Przykładem jest firma BASF, która organizuje konkurs „Staż letni w BASF”. Osoba, która chce wziąć udział w stażu, musi do 1 kwietnia (do godziny 23:59) udzielić jak największej liczby poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe zawarte w formularzu aplikacyjnym. Formularz dostępny jest na stronie www.basf.com/pl. Uczestnik może złożyć aplikację tylko do jednego wybranego działu.

Z pomocą miasta i uczelni

„Stażowych ofert można szukać także z pomocą miast. Przykładowo w Łodzi od kilku lat działa wyszukiwarka praktyki.lodz.pl, która promuje tylko oferty dla młodych z woj. łódzkiego. Warto także zaglądać do uczelnianych biur karier” – radzi Pocheć.

Przykładowo w biurze na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu znajdują się oferty m.in. na staż urzędniczy – protokolant sądowy, dla specjalisty handlowego, a także asystenta księgowego. Z kolei do 6 kwietnia br. za pośrednictwem biura karier Uniwersytetu Warszawskiego można aplikować na czterotygodniowe praktyki we wrześniu do Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Praktyki przeznaczone są m.in. dla studentów kierunków filologicznych oraz orientalistycznych Uniwersytetu Warszawskiego, którzy zaliczyli co najmniej sześć semestrów.

Targi pracy

Z kolei 10 kwietnia planowane są Targi Pracy i Praktyk Gdańsk/Sopot (absolvent.pl), 11 kwietnia Targi Pracy 2018 organizuje biuro karier Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tego samego dnia odbędzie się Career Expo we Wrocławiu.

„Niezależnie od metody poszukiwań, warto aplikować w kilka miejsc, gdyż konkurencja jest spora. Równolegle warto szukać ofert letniej pracy w serwisach z ofertami pracy. Może się okazać, że propozycja pracy na zastępstwo na czas letni będzie równie atrakcyjna, jak staż” – podsumowuje ekspertka serwisu rekrutacyjnego MonsterPolska.pl.

***

MonsterPolska.pl to internetowy serwis pracy o międzynarodowym zasięgu, oferujący dostęp do ponad 4,5 miliona ofert pracy w ponad 40 krajach. Monster Polska jest częścią międzynarodowej grupy Alma Career oraz Monster Worldwide – właścicieli wiodących stron internetowych z ofertami pracy, takich jak Monster.com, Jobs.cz, Profesja.sk, oraz Cvonline.com. Jako pionier rekrutacji online MonsterPolska.pl efektywnie łączy pracodawców z pracownikami, realizując zarówno rekrutacje lokalne, jak i te o charakterze międzynarodowym. Skuteczność rekrutacji gwarantują unikalne rozwiązania technologiczne i komunikacyjne, tworzone w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby rynku pracy.