“Careers of the Future” – spotkanie online nt. kariery w branży VR

Ambasada USA w Warszawie zaprasza uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych karierą w dziedzinie nowych technologii na cykl spotkań online Careers of the Future z ekspertami pracującymi w zawodach związanymi z VR, sztuczną inteligencją oraz robotyką. Zaproszeni goście opowiedzą o swoich osiągnięciach, wyzwaniach, jak doszli do miejsca w swojej karierze, w którym są dziś.

Careers of the Future startuje 27 stycznia o godz. 18:00. Pierwsze spotkanie poświęcone będzie pracy w branży VR.

W dzisiejszym świecie możliwości wykorzystania VR nie ograniczają się już tylko do celów rozrywkowych. Technologie VR wykorzystuje się w wielu dziedzinach, w tym w medycynie, architekturze czy edukacji.

Gościem spotkania będzie Piotr Baczyński, założyciel firmy Immersion, która tworzy aplikacje mobilne VR i AR.

Immersion osiągnęła spektakularny sukces w swojej branży. Projekty Immersion zdobyły nominacje do tak prestiżowych nagród, jak Emmy, Webby i SXSW. Zaproszony gość opowie o początkach przygody z VR, swoich inspiracjach i wyzwaniach. Spotkanie poprowadzi Piotr Wróbel, Kierownik Pracowni Wydarzeń w Centrum Nauki Kopernik. Wydarzenie odbędzie się na platformie Zoom w języku polskim. Organizatorzy zachęcają do wysyłania pytań do prelegenta przy rejestracji.

Rejestracja:
Zainteresowanych prosimy o wypełnienie formularza tutaj.
Zgłoszenia przyjmowane są do 26 stycznia. Liczba miejsc ograniczona. Wszystkim osobom zarejestrowanym zostanie przesłany link do wydarzenia na dzień przed nim. Wydarzenie jest bezpłatne.

Piotr Baczyński
Założyciel i CEO Immersion, firmy specjalizującej się w rozwiązaniach dla biznesu wykorzystujących technologię wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (VR/AR). Immersion zrealizowała wiele projektów dla polskich i zagranicznych klientów. Współpracowała m.in. z Bayer, Merck, U.S. Department of Veteran Affairs, NASA, Smithsonian Institute oraz Museum of Natural History w Nowym Jorku. Piotr Baczyński był prezesem i współzałożycielem Esencja Studio, agencji interaktywnej tworzącej rozwiązania interaktywne i reklamowe m.in. w projekcie realizowanym we współpracy z Facebookiem. Autor wielu kampanii marketingowych dla takich klientów jak Microsoft, Polkomtel, Orange, T-Mobile. Kilkakrotnie uplasowany w rankingu „50 najbardziej kreatywnych w biznesie”, nominowany do nagrody Ambasadora Polskiej Innowacji 2020. Studiował nauki polityczne na Uniwersytecie Warszawskim. Wykładał zastosowania mediów społecznościowych w polityce w Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Piotr Wróbel
Od ponad 10 lat pracuje w Centrum Nauki Kopernik, gdzie obecnie jest kierownikiem w Pracowni Wydarzeń. W swojej pracy między innymi zarządza i koordynuje zespoły projektowe, kreuje i organizuje wydarzenia, a od 2020 roku szuka i wdraża rozwiązania, które pozwalają na popularyzację nauki również zdalnie. Z wykształcenia pedagog, animator i menedżer kultury. Ukończył Wydział Pedagogiczny Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowe Studia dla Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej. Jest studentem studiów doktoranckich na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie od 2017 roku regularnie prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów w ramach programu studiów licencjackich i magisterskich. W pracy naukowej główne obszary jego zainteresowań to animacja kultury, ojcostwo w zmieniającym się środowisku wielkomiejskim, edukacja nieformalna.