Gra o karierę – Biura Karier dla Ciebie

„Gra o Karierę – Biura Karier dla Ciebie” to ogólnopolski projekt pod patronatem Komisji ds. Akademickich Biur Karier przy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich  (KRASP) oraz Przewodniczącego KRASP. Celem projektu jest promocja działalności Biur Karier na uczelniach wyższych w całej Polsce, zacieśnienie współpracy między Biurami Karier i utrwalenie ich pozytywnego wizerunku zarówno w środowisku zewnętrznym jak i uniwersyteckim. W ramach projektu, Biura Karier w całej Polsce organizują warsztaty, szkolenia, konferencje i inne wydarzenia pod wspólnym szyldem „Gra o karierę – Biuro Karier dla Ciebie” specjalnie dla studentów z całego kraju. Wspólna szata graficzna dla organizowanych w ramach projektu wydarzeń jest dowodem współpracy i porozumienia Biur Karier.

Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 16-20 maja 2022.

Pełna oferta wszystkich wydarzeń na stronie głównej Gry o Karierę:

Propozycje wydarzeń przygotowanych przez Akademickie Centrum Karier Uniwersytetu Opolskiego

Webinar: Rola i zadania pracownika instytucji obowiązanej w procesie rozpoznawania i zwalczania prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu”

17.05.2022 godz. 17:00-18:30

W związku z licznymi zadaniami nałożonymi na podmioty gospodarcze oraz instytucje finansowe, które – na podstawie ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu – posiadają status instytucji obowiązanych istnieje duże zapotrzebowanie na rynku pracy na osoby posiadające odpowiednią wiedzę, kwalifikacje oraz doświadczenie w zakresie związanymi rozpoznawaniem, analizowaniem oraz raportowaniem do organów państwa okoliczności oraz transakcji mogących mieć związek z procederem prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu.

Postępująca informatyzacja procesów, nie wypełni luki w realizowaniu zadań, które mogą być podjęte wyłącznie przez czynnik ludzki, czyli w takim przypadku przez osobę posiadającą status np. analityka, koordynatora lub security officer) w instytucji obowiązanej w zakresie rozpoznawania i zwalczania prania pieniędzy oraz finansowania terroryzmu.

Niezależnie od przyczyn leżących po stronie instytucji obowiązanej np. zła organizacja wewnętrzna, braki kadrowe, brak odpowiednich systemów informatycznych, brak odpowiedniego doświadczenia, wiedzy lub umiejętności pracowników instytucja ta nie jest zwolniona od poniesienia odpowiedzialności karno-administracyjnej za nie realizowanie nałożonych na nią zadań, często w określonych reżimach czasowych.

Wydaje się w związku z tym, iż odpowiednio nabyta wcześniej wiedza i doświadczenie w powyższym zakresie będą przydatne w poszukiwaniu zatrudnienia, tym bardziej, iż dotychczasowe doświadczenia i ogłoszenia medialne wskazują na to, iż specjaliści w powyższym zakresie są przedmiotem szczególnego zainteresowania pracodawców, w szczególności, jeżeli mają oni powyżej wskazany status instytucji obowiązanej.

Prowadzący: dr Krzysztof Mucha

“Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym w zakresie identyfikacji potencjału zawodowego”

18.05.2022 godziny spotkania między 9:00 a 15:00. (Liczba miejsc ograniczona)

Miejsce: Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, ul. Oleska 127 (II piętro)

Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym, których przedmiotem jest m.in. identyfikacja potencjału zawodowego klienta, diagnoza umiejętności zawodowych oraz zainteresowań. Doradca dysponuje szeregiem testów oraz kwestionariuszy, które pomogą dokonać oceny predyspozycji do wykonywania danego zawodu.

Czas spotkania dla jednej osoby: 1h

Liczba uczestników: 12 osób (dwie osoby na każdą proponowaną godzinę spotkania, tj. 9:00, 10:00, 11:00, 12:00, 13:00 i 14:00). W formularzu wskaż preferowaną godzinę spotkania. Skontaktujemy się z Tobą w celu potwierdzenia wybranego terminu.

“Studencka Poradnia Psychologii Pracy”

18.05.2022 godziny od 13:00 do 16:30

19.05.2022 godziny od 13.00 do 16.30

20.05.2022 godziny od 15.00 do 16.30

Z myślą o obecnej potrzebie ciągłego rozwoju postanowiliśmy jako studenci ostatnich lat psychologii, wyjść temu naprzeciw i stworzyliśmy projekt Studenckiej Poradni Psychologii Pracy;

Dlatego jeśli:

• Chcesz poznać swoje mocne i słabe strony
  • Chcesz dowiedzieć się jak wypadłbyś / wypadłabyś podczas rozmowy kwalifikacyjnej na wymarzone stanowisko
  • Chcesz zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wymarzonej pracy

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie!

Liczba miejsc ograniczona!
Zapisz się klikając w link.

Forma: stacjonarna – informacje o miejscu zostaną przekazane uczestnikom indywidualnie.