W trakcie warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak można rozwinąć swoją karierę zawodową w strukturach UE. Dowiedzą się, czym zajmuje się Europejski Urząd Doboru Kadr (EPSO), kto może ubiegać się o pracę w instytucjach Unii Europejskiej oraz na jakie przykładowe stanowiska rekrutuje. Poruszony zostanie również temat programu Ambassador EU Careers – prelegentka wyjaśni, czym jest ten program i jakie możliwości oraz korzyści daje on studentom i mieszkańcom Opola.

Prowadząca:
Barbara Serej
– studentka ostatniego roku filologii polskiej. Ambasadorka Karier Unii Europejskiej na Uniwersytecie Opolskim, Przewodnicząca Rady Studenckiej Wydziału Filologicznego UO, członkini Koła Naukowego Onomastów “Onoma” UO, współzałożycielka i koordynatorka projektu “Zderzenie z Rzeczywistością”. Mówi, że jej motto życiowe brzmi: “Życie to ruch, a ruch to działanie.” Stara się więc działać i rozwijać na różnych płaszczyznach. Jej pasją są książki, dobry film i teatr.

Uniwersytet Opolski, Studenckie Centrum Kultury, sala 08

20 listopada 2019, godz. 17:00 – 18:00