Rekrutacja do programu “In Between? – Neighbours Meet in the Borderlands”

In Between? – to projekt skierowany do studentów zainteresowanych tematyką pogranicza. W ramach programu uczestnicy uczą się przeprowadzać badania metodą oral history oraz prezentować wyniki swojej pracy za pomocą najnowszych technologii. Program realizowany jest corocznie od 2016 roku w formie bezpłatnej szkoły letniej. Uczestnicy pokrywają jedynie koszty transportu do miejsca wizyty studyjnej. Informacje na temat poprzednich edycji znajdują się tutaj.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa, w tym roku organizatorzy postanowili zaprosić do udziału studentów z krajów sąsiadujących ze sobą, tworząc zespoły z obu stron granicy. Jeśli pozwoli na to sytuacja sanitarna, grupy te będą spotykać się osobiście w trakcie projektu. Dlatego też tegoroczna edycja In Between? nosi nazwę Neighbours Meet in the Borderlands.

Organizatorem In Between? jest Instytut Europejskiej Sieci Pamięć i Solidarność IESPS (ang. European Network Remembrance and Solidarity, ENRS).
IESPS to międzynarodowe przedsięwzięcie, które ma na celu badanie, dokumentowanie i upowszechnianie wiedzy na temat historii Europy XX wieku i sposobów jej upamiętniania ze szczególnym uwzględnieniem okresu dyktatur, wojen i społecznego sprzeciwu wobec zniewolenia. Członkami Sieci są Niemcy, Polska, Słowacja, Rumunia i Węgry. W gremiach doradczych zasiadają również reprezentanci Albanii, Austrii, Czech, Estonii, Gruzji, Łotwy i Litwy.

PIERWSZY ETAP REKRUTACJI ODBĘDZIE SIĘ W DNIACH 7–20 CZERWCA 2021

Do udziału zaproszeni są studenci następujących kierunków:

• antropologii,
  • dziennikarstwa,
  • etnografii,
  • historii,
  • kulturoznawstwa,
  • socjologii,
  • i kierunków pokrewnych

Szczegółowy opis programu i rekrutacji, a także daty i miejsca wizyt studyjnych dla studentów z Polski znajdują się na stronach: