Ruszyła rekrutacja do X edycji Akademii Energii!

1 kwietnia 2021 roku rozpoczęła się rekrutacja do X edycji Akademii Energii. Już od 8 lat program Fundacji im. Lesława A. Pagi łączy młodych ludzi, którzy swoją przyszłość chcą związać z branżą energetyczną.

Co daje Akademia Energii?
Program kierowany jest do studentów i absolwentów uczelni wyższych, którzy nie ukończyli 27 roku życia i chcą ciągle się rozwijać. Udział w Akademii daje możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy i poznania branży energetycznej w Polsce z perspektywy liderów tego sektora. Akademia Energii to nie tylko szansa na płatny staż w firmach partnerskich, ale także możliwość rozwoju ścieżki kariery na rynku energetycznym w Polsce. Uczestnicy programu stają się też częścią wyjątkowej społeczności Fundacji im. Lesława A. Pagi.

Jubileuszowa edycja
Tegoroczna Akademia Energii jest szczególna nie tylko z powodu dziesiątej edycji, ale także ze względu na warunki w jakich się odbywa. Na uczestników programu czeka aż 5 weekendowych spotkań w trybie zdalnym, wypełnionych wykładami i warsztatami prowadzonymi przez liderów rynku energetycznego, transportowego oraz prawnego, ale także spotkania rozwijające umiejętności typu leadership. Cała edycja przebiega pod hasłem „Dekada zmian” i ma na celu nie tylko podsumowanie ostatnich lat, ale przede wszystkim określenie wyzwań, którym w nadchodzącym dziesięcioleciu musi sprostać sektor energetyczny. Finał projektu zaplanowany jest w połowie grudnia 2021 roku.

Partnerem strategicznym tegorocznej edycji Akademii Energii ponownie została Polenergia. Grupa od 24 lat jest liderem i pionierem transformacji rynku energii i jako pierwsza w Polsce skutecznie realizuje strategię rozwoju opartą na własnych, nowoczesnych, ekologicznych źródłach energii. Polenergia nie tylko stawia na rozwój w wymiarze ekonomicznym, ale również kieruje się odpowiedzialnością społeczną za obecne i przyszłe pokolenia.

Jesteśmy przekonani, że przyszła energetyka będzie czysta i zielona. Wymaga to jednak ogromnej transformacji całego systemu i jak najszybszej zmiany postrzegania funkcjonowania rynku energii. Nadchodząca dekada będzie decydująca dla wprowadzenia tych zmian. Dlatego jako Grupa bierzemy aktywny udział w rozwoju energetyki odnawialnej. Dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem wspieramy edukację przyszłych kadr polskiego sektora energetycznego. Tak cenna inicjatywa, jaką jest Akademia Energii, zasługuje na nasze szczególne wsparcie – przyznaje Iwona Sierżega, członek Zarządu Polenergii, nadzorująca w Grupie Pion Czystych Paliw i Ochrony Środowiska.

Zgłoszenia do Akademii Energii przyjmowane są do 1 czerwca 2021 roku.
Formularz aplikacyjny dostępny jest na stronie: https://bit.ly/AkademiaEnergiiX
Więcej o projekcie Akademia Energii przeczytasz tutaj.