fbpx

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości w Opolu rusza 8. listopada 2021! Poznaj ofertę Uniwersytetu Opolskiego i partnerów wydarzenia

​Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to międzynarodowy projekt promujący świadomy rozwój, aktywną postawę wobec życia i podejmowanie biznesowych inicjatyw. Zapraszamy do udziału w warsztatach i wykładach wszystkie osoby zainteresowane przedsiębiorczością, innowacjami, nowymi technologiami oraz własnym rozwojem.

 

 

WYDARZENIA UNIWERSYTETU OPOLSKIEGO W RAMACH ŚWIATOWEGO TYGODNIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI:

W poniedziałek 08.11.2021 r. zapraszamy na:

 • Światło w pogoni za cieniem

  Opis: Skąd bierze się światło? Jak to się dzieje, że widzimy? Jak nasz wzrok oszukać i jak go chronić? Jaki wpływ ma światło na nasze zdrowie? Optyka okularowa z elementami optometrii – nowy kierunek na naszym Uniwersytecie.

  Prowadząca:
  dr Barbara Pytel, doktor nauk fizycznych, nauczyciel akademicki w Instytucie Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. Prowadzi badania naukowe w zakresie fizyki doświadczalnej. Zajmuje się podstawami biofizyki i fizyki medycznej. Obecnie koncentruje się na właściwościach fizycznych modelowych błon, modyfikowanych substancjami aktywnymi biologicznie, wykorzystując technikę elektronowego rezonansu paramagnetycznego.

  Data:
  08.11.2021., godz.: 14:00- 14:45
  Miejsce: szkolenie online (MS Teams)
  Zapisy: https://swiatlo-opole-tp2021-o-i.konfeo.com/pl/groups


 • Pomoc de minimis oraz pomoc publiczna dla przedsiębiorstw – wprowadzenie

  Opis: Przedstawienie podstawowych informacji o warunkach prawnych udzielania wsparcia dla przedsiębiorców w różnych formach, w ramach tzw. pomocy de minimis oraz innej pomocy publicznej, w szczególności w formach pożyczek, udostępniania kapitału lub dotacji.Uczestnicy poznają podstawowe treści dla udzielania pomocy, tj. moment udzielenia pomocy publicznej, dopuszczalne limity pomocy, unijną koncepcję przedsiębiorstwa, w tym „mikro-, małego i średniego przedsiębiorstwa”, a także obowiązki wiążące się z otrzymaniem pomocy publicznej.

  Prowadzący:
  dr Łukasz Stępkowski, awokat, tłumacz przysięgły języka angielskiego, adiunkt w Katedrze Prawa Gospodarczego i Finansowego Uniwersytetu Opolskiego, ekspert dla RPO perspektywy finansowej 2014-2020 (dziedzina: pomoc publiczna)

  Data:
  08.11.2021., godz.: 17:30- 18:30
  Miejsce: Uniwersytet Opolski, Wydział Prawa i Administracji, sala 5.18
  Zapisy: https://pomoc-de-minimis-opole-tp2021-o.konfeo.com/pl/groups


 • Warsztaty wystąpień publicznych – “Rozwój osobisty – moda czy konieczność?” (Toastmasters Opole)

  Opis: Każdego dnia na naszej drodze pojawiają się nowe wyzwania. Możemy się ich wystraszyć albo możemy się z nimi zmierzyć. Niemalże codziennie potrzebna jest nam dodatkowa wiedza, dodatkowe umiejętności. Czy na pewno jest to tylko moda, a może nieustający rozwój to dzisiaj konieczność? Na ten temat podyskutujemy w poniedziałek 8 listopada br. Podczas spotkań klubu Toastmasters Opole trenujemy umiejętności występowania publicznego, przygotowując mowy, udzielając sobie nawzajem informacji zwrotnych i dyskutując na interesujące nas tematy. Dzięki temu rozwijamy umiejętności liderskie. To miejsce, w którym w przyjaznej atmosferze przełamiesz strach przed wystąpieniami publicznymi. Nauczysz się przemawiać lepiej i skuteczniej, czego rezultatem jest wzmocnienie wiary w siebie i rozwój osobisty.

  Data: 08.11.2021, godz. 18:00 – 20:30
  Miejsce: Studenckie Centrum Kultury – sala kameralna, ul. Katowicka 95, 45-061 Opole
  Zapisy: https://wystapienia-publiczne-toastmasters-opole-tp2021-o.konfeo.com/pl/groups


 

W środę 09.11.2021 r. zapraszamy na:

 • Mowa ciała w biznesie

  Opis: Jak zrobić najlepsze pierwsze wrażenie w relacjach biznesowych? Biorąc udział w warsztatach dowiesz się jaka postawa jest pożądana kiedy chcesz nawiązać pozytywny kontakt ze swoim rozmówcą – partnerem biznesowym/przełożonym/współpracownikiem czy kandydatem do pracy!
  Jaką postawę przyjąć? Które elementy komunikatów niewerbalnych są istotne podczas negocjacji czy nawiązywania współpracy?!
  Poznaj tajniki mowy ciała w biznesie!

   

  Prowadząca: dr Kamila Kasperska Kurzawa, wykłada w katedrze bezpieczeństwa wewnętrznego. Zajmuje się problematyką międzynarodowej przestępczości zorganizowanej i zwalczaniem terroryzmu. Prowadzi kursy i konsultacje związane z mową ciała i savoir vivre.


  Data:
  09.11.2021., godz.: 13:00-13:40
  Miejsce: Park Naukowo-Technologiczny w Opolu, ul. Technologiczna 2 (aula)
  Zapisy: https://mowa-ciala-opole-tp2021-o.konfeo.com/pl/groups


 • Bezpieczeństwo inwestowania na rynku finansowym


  Opis:
  Przestawienie zagrożeń oraz ryzyk związanych z bezpieczeństwem środków finansowych zdeponowanych w sektorze bankowym. Omówienie zagadnień związanych z funkcjonowaniem i zwalczaniem działalności parabanków i podmiotów nie posiadających zezwolenia na prowadzenie działalności na rynku finansowym oraz na gromadzenie i inwestowanie środków pieniężnych klientów. Uprawnienia i zadania podmiotów mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa funkcjonowania profesjonalnych i nieprofesjonalnych uczestników rynku finansowego.

  Prowadzący: dr Krzysztof Mucha, adiunkt w Instytucie Nauk Prawnych, Wydział Prawa i Administracji UO. Urzędnik służby cywilnej. Były Doradca Przewodniczącego KNF ds. bezpieczeństwa ekonomicznego państwa. Organizator i osoba kierująca komórką kontroli wewnętrznej w Urzędzie KNF oraz upoważniony do przyjmowania w imieniu Przewodniczącego KNF skarg oraz wniosków dot. działalności Urzędu KNF oraz postępowania pracowników. Arbiter w Sądzie Polubownym przy KNF, Wykładowca w zakresie zwalczania przestępczości finansowej na studiach podyplomowych w WSPol w Szczytnie oraz na szkoleniach dla Prokuratorów i funkcjonariuszy Policji a także służb specjalnych. Obecnie – Dyrektor Biura Bezpieczeństwa w centrali jednej z instytucji finansowej, Administrator Bezpieczeństwa Informatycznego. Członek Rady Bezpieczeństwa Banków w Związku Banków Polskich.

  Data:
  09.11.2021., godz.: 17:30-18:30
  Miejsce: szkolenie online (MS Teams)
  Zapisy:  https://bezpieczenstwo-inwestowania-opole-tp2021-o-i.konfeo.com/pl/groups


 • Kryptowaluty – czy można na nich zarobić? Kierunki rozwoju rynku kryptowalut po kryzysie pandemicznym

  Opis: Rynek kryptowalut bardzo szybko zmienił gospodarkę globalną, którą dzisiaj znamy. Wraz z rozwojem technologicznym nieuniknionym staje się pominięcie wpływu kryptowalut na naszą codzienność. Coraz więcej wielkich firm podejmuje się akceptowania kryptowalut jako środka płatności, a decyzje liderów na rynku powodują zmiany w strategii mniejszych konkurentów. Kurs Bitcoina wystrzelił dość wysoko, a więc pytanie: czy można jeszcze na nim zarobić? A jeżeli tak to ile? Czy coś pobije jeszcze wartość bitcoina? W jaką stronę zmierza rynek i czy jest szansa, że powstanie coś jeszcze innego, niż kryptowaluta? Te pytania spędzają sen z powiek wielu inwestorom, a więc warto się temu przyjrzeć.


  Data:
  09.11.2021., godz.: 18:00-20:00
  Miejsce: miejsce zostanie podane do wiadomości
  Zapisy: https://stp-kryptowaluty-tp2021-o.konfeo.com/pl/groups

 

 

Sprawdźcie ofertę Partnerów wydarzenia. W najbliższym tygodniu przygotowaliśmy dla Was wiele warsztatów/ wykładów/szkoleń/case study! Pełną ofertę znajdziecie na stronie: https://tydzienprzedsiebiorczosci.pl/wydarzenia/

Do zobaczenia!