Trwa rekrutacja do nowej programu “Academy of Businesswomen Leaders”

Academy of Businesswomen Leaders to wieloetapowy proces budowania osobistej dojrzałości młodych kobiet poprzez łączenie działań marketingowych, komunikacyjnych, wizerunkowych z rozwojem osobistym i zawodowym. Celem programu jest edukacja młodych kobiet do 27 roku życia:

• rozwój kompetencji zawodowych i społecznych
  • rozwój potencjałów wynikających z płci,
  • wiedzy i postaw, którymi kierować się będą w dorosłym życiu.

Akademia jest programem szkoleniowo-edukacyjno-mentoringowy, wcielający w życie misję Fundacji: Tworzenie szkoły życia dla młodych ludzi, którzy mają odwagę i ambicję zmieniać świat na lepsze. Program wpisuje się w działania Fundacji, która od 18 lat jest miejscem dla rozwoju, inspirowania i kształcenia liderów jutra.

Rekrutacja trwa do 31 lipca 2021 r.

Współpraca ponadnarodowa Uczestniczek programu Akademia Liderek Biznesu

Do programu rekrutowane są 24 Uczestniczki z krajów obszaru CEE. Panele szkoleniowe mogą prowadzić eksperci zagraniczni, reprezentujący partnerów biznesowych i społecznych programu. Podczas Akademii, uczestniczki współpracują z koleżankami z innych krajów, dzieląc się wiedzą i doświadczeniami, prowadząc prace badawcze oraz pisząc raport na temat sytuacji kobiet na rynku pracy w obszarze CEE. Działania w projekcie ( z wyłączeniem procesu rozwojowego) prowadzone są w języku angielskim.

Profil uczestniczki

Działania kierowane są do młodych, przedsiębiorczych kobiet, aspirujących do zajmowania w przyszłości stanowisk menadżerskich oraz pełnienia roli liderek kształtujących środowisko pracy. Do kobiet, które są odważne, mają kręgosłup wartości i chcą działać.

W projekcie udział mogą wziąć kobiety z obszaru CEE – studentki ostatnich lat, lub absolwentki do 27 roku życia, kierunków studiów jak prawo, finanse, opieka medyczna, marketing, IT, energetyka, psychologia, ze szczególnym uwzględnieniem STEM (nauki ścisłe, technologia, inżynieria, matematyka).

Absolwentki programu otrzymują tytuł Alumnki Fundacji, przyłączając się tym samym do liczącej ponad 5 000 osób społeczności – profesjonalistów i ekspertów wyznających wartości Fundacji i realizujących się zawodowo na całym świecie. Poznają specjalistów i kulturę pracy na stanowiskach liderskich w obszarze transgranicznym.Kreują własną niezależną markę opartą na działaniu, zaangażowaniu i akceptacji siebie jako kobiety w życiu zawodowym. Posiadają wiedzę ekspercką niezbędną do sprawnego realizowania zadań w powierzonym obszarze. Tworzą silną społeczność, wspierającą się na polu prywatnym i zawodowym.

Więcej informacji o programie znajdziesz tutaj: