fbpx

Wypromuj swoje badania i zdobądź roczne stypendium dla utalentowanych kobiet nauki! L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki po raz 20. nagrodzi wybitne projekty badawcze

L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki po raz 20 nagrodzi wybitne projekty badawcze

Od 2 marca do 30 kwietnia potrwa nabór do jubileuszowej edycji konkursu stypendialnego L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki. Już po raz 20 organizatorzy zapraszają młode badaczki do udziału w jednym z najbardziej rozpoznawalnych programów stypendialnych w Polsce. Naukowczynie prowadzące badania z zakresu szeroko pojętych nauk o życiu mają szansę na promowanie swoich osiągnięć naukowych oraz roczne stypendium.

Program jest skierowany do kobiet zarówno na zaawansowanym, jak i początkowym etapie prac badawczych, które chcą zaprezentować wyniki swoich badań oraz plany na ich rozwój. Zgłoszenia do tegorocznej edycji należy przesyłać za pośrednictwem strony www.lorealdlakobietinauki.pl. Znajduje się tam regulamin, który określa zasady, warunki i kryteria aplikacji. Badaczki mogą zgłaszać swoje prace w trzech kategoriach: habilitacyjnej, doktoranckiej i magisterskiej, opisując swoją pracę, dorobek naukowy oraz plany dotyczące realizacji badań w obszarze nauk o życiu, m.in. medycyny, biologii, fizyki, astronomii, chemii, biotechnologii. Do programu mogą zgłaszać się kobiety, które mieszkają w Polsce, a w roku wypłacania nagrody nie osiągną:
– 25 roku życia – w przypadku magistrantek,
– 32 roku życia – w przypadku doktorantek,
– 40 roku życia – w przypadku habilitantek.
Zgodnie z regulaminem kandydatkom, które w trakcie swojej pracy naukowej przebywały na urlopie macierzyńskim przysługuje prawo wydłużenia wyznaczonej granicy wiekowej.
17-osobowe Jury, złożone z wybitnych przedstawicieli polskiej nauki, pod przewodnictwem prof. Ewy Łojkowskiej, spośród najlepszych aplikacji wyróżni 6 projektów, przyznając ich autorkom:
3 stypendia habilitacyjne po 35 000 zł,
2 stypendia doktoranckie po 30 000 zł
1 stypendium magisterskie w wysokości 20 000 zł
Wszystkie nagrodzone badaczki L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, przy wsparciu Partnerów programu – Polskiego Komitetu ds. UNESCO, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polskiej Akademii Nauk, wezmą udział w międzynarodowych konferencjach i sympozjach, a ich osiągnięcia naukowe promowane będą nie tylko wśród naukowców, ale także szerszej opinii publicznej. Oficjalne ogłoszenie stypendystek 20 edycji programu nastąpi podczas uroczystej jubileuszowej Gali w Warszawie, która zaplanowana jest na październik 2020r.

O programie L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki
Celem programu L’Oréal Polska Dla Kobiet i Nauki prowadzonego od 2001 roku jest promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji prac, zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego. Partnerami programu
są Polski Komitet ds. UNESCO, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Akademia Nauk. Do 2019 roku w Polsce wyróżniono 99 naukowczyń. Wyboru co roku dokonuje Jury pod przewodnictwem prof. Ewy Łojkowskiej.
Polska jest jednym ze 118 krajów, w których co roku przyznawane są stypendia dla utalentowanych naukowczyń. Program Dla Kobiet i Nauki jest częścią globalnej inicjatywy
For Women in Science, która powstała dzięki partnerstwu L’Oréal i UNESCO. Stypendystki edycji krajowych mają szansę na międzynarodowe wyróżnienia: nagrodę International Rising Talents
(w ich gronie są już trzy Polki: dr hab. Bernadeta Szewczyk – 2016 rok, dr hab. Joanna Sułkowska
– 2017 rok oraz dr Agnieszka Gajewicz – 2018 rok) oraz L’Oréal-UNESCO Award, przyznawane co roku w Paryżu w ramach For Women in Science Week 5 laureatkom, których odkrycia dostarczają odpowiedzi na kluczowe problemy ludzkości.

Więcej informacji:

L’Oréal Polska
Barbara Stępień
Dyrektorka Komunikacji Korporacyjnej
Menedżerka Programu Dla Kobiet
i Nauki (For Women in Science)
tel. 509 526 026
barbara.stepien@loreal.com

On Board Think Kong
Marta Grzegorczyk
Biuro Programu
Dla Kobiet i Nauki (For Women in Science)
tel. 662 206 991
mgrzegorczyk@obtk.pl