O nas

Jesteśmy zespołem, dla którego najważniejsze jest rozwijanie kompetencji karierowych studentów i absolwentów Uniwersytetu Opolskiego. Zależy nam na tym, aby studenci przekuwali zdobywaną na uczelni wiedzę w praktyczne umiejętności. Pomagamy definiować cele zawodowe, ułatwiamy odnajdywanie się na rynku pracy, generujemy oferty dostosowane do Waszych potrzeb i doświadczenia.

Nasze główne zadania to:

  • organizacja szkoleń, warsztatów i spotkań
  • pomoc w poszukiwaniu pracy w kraju i zagranicą
  • generowanie ofert staży, praktyk i wolontariatu
  • organizacja nieobowiązkowych praktyk dodatkowych (Praktyki+)
  • oferowanie doradztwa zawodowego i pomocy psychologicznej
  • prowadzenie monitoringu karier zawodowych absolwentów UO
  • organizacja Giełdy Pracy i udział w wydarzeniach poświęconych rynkowi pracy
  • rozwijanie współpracy na linii biznes-nauka

NASZ ZESPÓŁ

ALICJA ŻAK-ŁYKUS

doradczyni zawodowa

Prowadzę punkt wsparcia psychologicznego, doradztwa zawodowego i coachingu kariery stworzony i prowadzony dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Opolskiego szukających odpowiedzi na pytania związane z własnym rozwojem, czy sytuacją w jakiej się znaleźli. Zależy mi na tym, aby nasi studenci wiedzieli, że jestem dla Was w momencie w którym pojawią się pytania związane z własnym rozwojem, pytania związane z budowaniem swojej ścieżki kariery, pytania związane z przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, budowaniem dokumentów aplikacyjnych.

Zachęcam do korzystania z proponowanych w punkcie form (doradztwa, coachingu, wsparcia) odkrywania wewnętrznego potencjału, czy spojrzenia na własną sytuację z innej perspektywy.

Kontakt Alicja.Zak@uni.opole.pl

MICHAŁ WANKE

koordynator badań

Zajmuję się udzielaniem głosu naszym absolwentom. Śledzę Was, podglądam, wypytuję. Prowadzę badania karier studentów Uniwersytetu Opolskiego i moim zadaniem jest stawianie pytań o to, jakie trajektorie mają Wasze kariery, z jaką dynamiką osiągacie kolejne cele, gdzie się przemieszczacie, a przede wszystkim: jak oceniacie nas z perspektywy czasu i w miarę zdobywanego doświadczenia. Współpracuję z komisjami senackimi do spraw jakości kształcenia i wydziałami przekazując Wasze uwagi i opowiadając przy pomocy danych historię Waszych sukcesów i Wasze perypetie zawodowe. Zachęcam do odpowiadania na nasze ankiety i telefony – każdy z tysięcy głosów ma dla nas wielkie znaczenie, jesteście dla nas więcej niż wartością zmiennej.

Nie mam dyżurów, ale chętnie się spotkam: Michal.Wanke@uni.opole.pl

WIKTORIA WÓJCIK

referent

Zakres moich obowiązków to przede wszystkim biuro, obsługuję sekretariat ACK. Zajmuję się tu prowadzeniem korespondencji oraz obsługą studentów. Tworzę i redaguje pisma związane z pracą i organizacją biura. Współpracuję także przy badaniach monitoringu karier zawodowych absolwentów Uniwersytetu Opolskiego. Każdego dnia staram się, aby strona na której jesteście była odpowiedzią na Wasze oczekiwania dotyczące ofert pracy, stażu czy wolontariatu. Wszystkie oferty, które tutaj zamieszczamy czekają na Was. Przeglądajcie, wybierajcie, aplikujcie. Wasze zainteresowanie daje nam dużą satysfakcję, Wam z kolei pozwala przekuwać zdobytą na uczelni wiedzę w praktyczne umiejętności, które pomogą Wam odnaleźć się na rynku pracy.

Kontakt: Wiktoria.Wojcik@uni.opole.pl, tel.: 77 452 70 54

KAROLINA TROŚCIANKA

p.o. kierownik

Stale poszukuję nowych rozwiązań dla rozwoju Waszych karier. Nawiązuję współpracę na linii biznes-nauka, organizuję szkolenia i warsztaty, aranżuję Wasze praktyki fakultatywne, wyszukuję dla Was interesujące oferty.  Dbam o wizerunek ACK i stronę internetową, na której się znajdujecie. Chcę żeby nasza uczelnia była uczelnią kariery, a wydarzenia organizowane przez ACK są przede wszystkim nakierowane na rozwijanie kompetencji, które pozwolą rozwinąć Wasz potencjał i umożliwią świetny start w karierę zawodową.

W biurze ACK spotkacie mnie każdego dnia, piszcie Karolina.Troscianka@uni.opole.pl, dzwońcie 77 452 70 53