O nas

Jesteśmy zespołem, dla którego najważniejsze jest rozwijanie kompetencji karierowych studentów i absolwentów Uniwersytetu Opolskiego. Zależy nam na tym, aby studenci przekuwali zdobywaną na uczelni wiedzę w praktyczne umiejętności. Pomagamy definiować cele zawodowe, ułatwiamy odnajdywanie się na rynku pracy, generujemy oferty dostosowane do Waszych potrzeb i doświadczenia.

Nasze główne zadania to:

• organizacja szkoleń, warsztatów i spotkań
  • pomoc w poszukiwaniu pracy w kraju i zagranicą
  • generowanie ofert staży, praktyk i wolontariatu
  • organizacja nieobowiązkowych praktyk dodatkowych (Praktyki+)
  • oferowanie doradztwa zawodowego i pomocy psychologicznej
  • prowadzenie monitoringu karier zawodowych absolwentów UO
  • organizacja Giełdy Pracy i udział w wydarzeniach poświęconych rynkowi pracy
  • rozwijanie współpracy na linii biznes-nauka

NASZ ZESPÓŁ

ALICJA ŻAK-ŁYKUS

doradczyni zawodowa

Prowadzę punkt wsparcia psychologicznego, doradztwa zawodowego i coachingu kariery stworzony i prowadzony dla studentów i absolwentów Uniwersytetu Opolskiego szukających odpowiedzi na pytania związane z własnym rozwojem, czy sytuacją w jakiej się znaleźli. Zależy mi na tym, aby nasi studenci wiedzieli, że jestem dla Was w momencie w którym pojawią się pytania związane z własnym rozwojem, pytania związane z budowaniem swojej ścieżki kariery, pytania związane z przygotowaniem do rozmów kwalifikacyjnych, budowaniem dokumentów aplikacyjnych.

Zachęcam do korzystania z proponowanych w punkcie form (doradztwa, coachingu, wsparcia) odkrywania wewnętrznego potencjału, czy spojrzenia na własną sytuację z innej perspektywy.

Kontakt Alicja.Zak@uni.opole.pl

MICHAŁ WANKE

koordynator badań

Zajmuję się udzielaniem głosu naszym absolwentom. Śledzę Was, podglądam, wypytuję. Prowadzę badania karier studentów Uniwersytetu Opolskiego i moim zadaniem jest stawianie pytań o to, jakie trajektorie mają Wasze kariery, z jaką dynamiką osiągacie kolejne cele, gdzie się przemieszczacie, a przede wszystkim: jak oceniacie nas z perspektywy czasu i w miarę zdobywanego doświadczenia. Współpracuję z komisjami senackimi do spraw jakości kształcenia i wydziałami przekazując Wasze uwagi i opowiadając przy pomocy danych historię Waszych sukcesów i Wasze perypetie zawodowe. Zachęcam do odpowiadania na nasze ankiety i telefony – każdy z tysięcy głosów ma dla nas wielkie znaczenie, jesteście dla nas więcej niż wartością zmiennej.

Nie mam dyżurów, ale chętnie się spotkam: Michal.Wanke@uni.opole.pl

MARCIN DEUTSCHMANN

samodzielny referent

Mówiąc wprost, staram się żeby wszystko grało. Prowadzę sekretariat ACK, zapisuję Was na szkolenia, aktualizuję naszą stronę internetową, żebyście zawsze  mieli na niej najświeższe oferty pracy. Czytam raporty, analizuję i wyciągam wnioski. Myślę nad tym w jaki sposób bezboleśnie przeprowadzić Was ze studiów na rynek pracy. W tym celu śledzę również co robicie po studiach, po to, żeby uczelnia mogła się zmieniać adekwatnie do Waszych potrzeb. Możecie mnie spotkać codziennie od 07:30 do 15:30 w Akademickim Centrum Karier.

Zapraszam też do kontaktu przez maila: Marcin.Deutschmann@uni.opole.pl, tel.: 77 452 70 54

KAROLINA TROŚCIANKA

p.o. kierownik

Stale poszukuję nowych rozwiązań dla rozwoju Waszych karier. Nawiązuję współpracę na linii biznes-nauka, organizuję szkolenia i warsztaty, aranżuję Wasze praktyki fakultatywne, wyszukuję dla Was interesujące oferty.  Dbam o wizerunek ACK i stronę internetową, na której się znajdujecie. Chcę żeby nasza uczelnia była uczelnią kariery, a wydarzenia organizowane przez ACK są przede wszystkim nakierowane na rozwijanie kompetencji, które pozwolą rozwinąć Wasz potencjał i umożliwią świetny start w karierę zawodową.

W biurze ACK spotkacie mnie każdego dnia, piszcie Karolina.Troscianka@uni.opole.pl, dzwońcie 77 452 70 53