O nas

Jesteśmy zespołem, dla którego najważniejsze jest rozwijanie kompetencji karierowych studentów i absolwentów Uniwersytetu Opolskiego. Zależy nam na tym, aby studenci przekuwali zdobywaną na uczelni wiedzę w praktyczne umiejętności. Pomagamy definiować cele zawodowe, ułatwiamy odnajdywanie się na rynku pracy, generujemy oferty dostosowane do Waszych potrzeb i doświadczenia.

Nasze główne zadania to:

• organizacja szkoleń, warsztatów i spotkań
  • pomoc w poszukiwaniu pracy w kraju i zagranicą
  • generowanie ofert staży, praktyk i wolontariatu
  • organizacja nieobowiązkowych praktyk dodatkowych (Praktyki+)
  • oferowanie doradztwa zawodowego i pomocy psychologicznej
  • prowadzenie monitoringu karier zawodowych absolwentów UO
  • organizacja Giełdy Pracy i udział w wydarzeniach poświęconych rynkowi pracy
  • rozwijanie współpracy na linii biznes-nauka

NASZ ZESPÓŁ

MICHAŁ WANKE

koordynator badań

Zajmuję się udzielaniem głosu naszym absolwentom. Śledzę Was, podglądam, wypytuję. Prowadzę badania karier studentów Uniwersytetu Opolskiego i moim zadaniem jest stawianie pytań o to, jakie trajektorie mają Wasze kariery, z jaką dynamiką osiągacie kolejne cele, gdzie się przemieszczacie, a przede wszystkim: jak oceniacie nas z perspektywy czasu i w miarę zdobywanego doświadczenia. Współpracuję z komisjami senackimi do spraw jakości kształcenia i wydziałami przekazując Wasze uwagi i opowiadając przy pomocy danych historię Waszych sukcesów i Wasze perypetie zawodowe. Zachęcam do odpowiadania na nasze ankiety i telefony – każdy z tysięcy głosów ma dla nas wielkie znaczenie, jesteście dla nas więcej niż wartością zmiennej.

Nie mam dyżurów, ale chętnie się spotkam: Michal.Wanke@uni.opole.pl

FAUSTYNA CIEŚLIK

doradczyni zawodowa, samodzielny referent

Czy chcesz się dowiedzieć, co możesz robić po studiach? Jak skutecznie szukać pracy oraz pragniesz określić swój cel zawodowy i ścieżkę kariery? Zapraszam na spotkanie (ds. Mrowisko, pok. 27).
Pomogę Ci wejść w aktywne życie zawodowe po studiach, sprawdzę, poprawię oraz pomogę zaktualizować Twoje CV, a także z Twoją pomocą przeprowadzę symulację rozmowy kwalifikacyjnej. Dowiesz się jak zrobić dobre pierwsze wrażenie i jak właściwie odpowiadać na pytania zadawane przez potencjalnego pracodawcę.
Bieżącym funkcjonowaniem biura zajmuję się od poniedziałku do piątku, w ACK spotkasz mnie w godzinach 7.30 – 15.30.
Konsultacji z zakresu doradztwa udzielam na indywidualnych spotkaniach. Możesz umówić się ze mną na spotkanie pisząc na adres e-mail: Faustyna.Cieslik@uni.opole.pl lub dzwoniąc pod numer telefonu – 77 452 70 54. Kluczowych informacji dowiesz się z zakładki “doradztwo“, którą redaguję na naszej stronie.

KAROLINA TROŚCIANKA

p.o. kierownik

Stale poszukuję nowych rozwiązań dla rozwoju Waszych karier. Nawiązuję współpracę na linii biznes-nauka, organizuję szkolenia i warsztaty, aranżuję Wasze praktyki fakultatywne, wyszukuję dla Was interesujące oferty.  Dbam o wizerunek ACK i stronę internetową, na której się znajdujecie. Chcę żeby nasza uczelnia była uczelnią kariery, a wydarzenia organizowane przez ACK są przede wszystkim nakierowane na rozwijanie kompetencji, które pozwolą rozwinąć Wasz potencjał i umożliwią świetny start w karierę zawodową.

W biurze ACK spotkacie mnie każdego dnia, piszcie Karolina.Troscianka@uni.opole.pl, dzwońcie 77 452 70 54