O nas

Jesteśmy zespołem, dla którego najważniejsze jest rozwijanie kompetencji karierowych studentów i absolwentów Uniwersytetu Opolskiego. Zależy nam na tym, aby studenci przekuwali zdobywaną na uczelni wiedzę w praktyczne umiejętności. Pomagamy definiować cele zawodowe, ułatwiamy odnajdywanie się na rynku pracy, generujemy oferty dostosowane do Waszych potrzeb i doświadczenia.

Nasze główne zadania to:

• organizacja szkoleń, warsztatów i spotkań
  • pomoc w poszukiwaniu pracy w kraju i zagranicą
  • generowanie ofert staży, praktyk i wolontariatu
  • organizacja nieobowiązkowych praktyk dodatkowych (Praktyki+)
  • oferowanie doradztwa zawodowego i pomocy psychologicznej
  • prowadzenie monitoringu karier zawodowych absolwentów UO
  • organizacja Giełdy Pracy i udział w wydarzeniach poświęconych rynkowi pracy
  • rozwijanie współpracy na linii biznes-nauka

NASZ ZESPÓŁ

ALICJA MORAWSKA-RUBCZAK

samodzielny referent p.o. kierownik

Jestem reżyserem karier i rozdzielam role w ACK. Jednak przede wszystkim zajmuję się poszukiwaniem rozwiązań dla rozwoju Waszych karier – buduję partnerstwa na linii biznes-uczelnia, organizuję szkolenia, wyszukuję dla Was ciekawe oferty. Poza tym dbam o komunikację i wizerunek ACK. Opowiadam o Waszym potencjale zarówno na targach, sympozjach i konferencjach  – jak i w mediach, chwaląc się Wami na forum w ramach imprez o zasięgu lokalnym i ogólnopolskim. Zależy mi na tym, żeby nasz Uniwersytet był uczelnią kariery, prawdziwą kuźnią talentów, dlatego organizowane przez ACK wydarzenia mają przede wszystkim wspomagać Was w przekuwaniu wiedzy na umiejętności przydatne na rynku pracy.

Spotkacie mnie od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00, piszcie: Alicja.Morawska-Rubczak@uni.opole.pl,
dzwońcie: 77 452 70 53

KAROLINA TROŚCIANKA

samodzielny referent

Biuro. Oferty. Wasze kariery. To zadania, za które odpowiadam w ACK- zajmuję się tu ogólnym ogarnięciem spraw biurowych i dopilnowaniem terminów, a strona na której jesteś to również moja sprawka. Chcę żebyście zobaczyli jak wiele atrakcyjnych ofert przewija się przez nasze biuro i z nich korzystali. Przebierajcie w ofertach pracy, praktyk, staży czy wolontariatu, które Wam proponujemy. Nic nie wpłynie tak dobrze na rozwój Waszych karier jak dodatkowe doświadczenia i kompetencje zdobyte poza uczelnią, o które sami zawalczycie. Oprócz tego, współpracuję przy prowadzeniu badań dotyczących monitoringu Waszych karier zawodowych, dzięki czemu mogę poznać Wasze losy i spostrzeżenia na nasz temat.

W kontakcie ze mną możesz być każdego dnia od 7.30 do 15.30 oraz na Karolina.Troscianka@uni.opole.pl

MICHAŁ WANKE

koordynator badań

Zajmuję się udzielaniem głosu naszym absolwentom. Śledzę Was, podglądam, wypytuję. Prowadzę badania karier studentów Uniwersytetu Opolskiego i moim zadaniem jest stawianie pytań o to, jakie trajektorie mają Wasze kariery, z jaką dynamiką osiągacie kolejne cele, gdzie się przemieszczacie, a przede wszystkim: jak oceniacie nas z perspektywy czasu i w miarę zdobywanego doświadczenia. Współpracuję z komisjami senackimi do spraw jakości kształcenia i wydziałami przekazując Wasze uwagi i opowiadając przy pomocy danych historię Waszych sukcesów i Wasze perypetie zawodowe. Zachęcam do odpowiadania na nasze ankiety i telefony – każdy z tysięcy głosów ma dla nas wielkie znaczenie, jesteście dla nas więcej niż wartością zmiennej.

Nie mam dyżurów, ale chętnie się spotkam: Michal.Wanke@uni.opole.pl