fbpx

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK”

 

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK” (WSSE) to spółka z większościowym udziałem Skarbu Państwa, która od ponad 20 lat zajmuje się lokowaniem oraz wspieraniem inwestycji w południowo-zachodniej Polsce.

WSSE obejmuje obszar inwestycyjny w 174 gminach położonych w 29 powiatach na terenie województw: dolnośląskiego, opolskiego oraz wielkopolskiego. Działalność w strefie upoważnia przedsiębiorców do korzystania z ulgi w podatku dochodowym oraz szeregu form wsparcia, takich jak: udział w bezpłatnych szkoleniach i spotkaniach biznesowych, pomoc w znalezieniu kooperantów oraz wykwalifikowanych pracowników, przynależność do grupy zakupowej obniżającej koszty energii i gazy, czy pomoc w ekspansji na rynki zagraniczne.

Spółka oferuje również wsparcia w procesie inwestycyjnym. Za jakość i kompleksowość obsługi inwestorów wałbrzyska strefa była doceniona m.in. w rankingu fDi Magazine (Financial Times) oraz nagrodzona Perłą Polskiej Gospodarki.

W WSSE działa obecnie ponad 250 przedsiębiorstw, w tym mikro, małe i średnie firmy oraz globalne koncerny, wśród których znalazły się Toyota, Mercedes, Volkswagen, LG, 3M, Mondelez, Bosch, Electrolux, Faurecia, Cersanit czy Umicore. Łącznie przedsiębiorcy zainwestowali przeszło 30 mld złotych oraz zatrudniają ok. 60 tys. pracowników

Wałbrzych