fbpx

Przewodnik “krok po kroku”

dla uczestników Giełdy Pracy Uniwersytetu Opolskiego

Przygotuj się

Przed Giełdą Pracy…

Odpowiedz sobie na podstawowe pytania:

  • Co chciałbyś robić?
  • W czym jesteś dobry/a?
  • Co możesz od siebie zaoferować?

Świadomość swoich mocnych stron i własnych potrzeb jest kluczem do sukcesu.

Zdobądź wiedzę

Zapisz się na warsztaty!

Skorzystaj z oferty warsztatów jakie odbywają się przed i w trakcie wydarzenia oraz w ciągu roku akademickiego. Dowiedz się jak przygotować dokumenty aplikacyjne od podstaw, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej oraz rozbudować swoje CV. Śledź zakładkę szkolenia i aktualności aby być na bieżąco.

Przejrzyj profile wystawców

Dowiedz się, kto pojawi się na Giełdzie Pracy.

Sprawdź profile firm oraz branżę, jaką reprezentują. Zastanów się, który pracodawca najbardziej Cię interesuje, przeczytaj informacje na temat firmy. Zapisz sobie pytania, jakie zadasz podczas rozmowy przy stanowisku firmy. Będąc aktywnym rozmówcą zapadniesz w pamięć!

Przygotuj dokumenty aplikacyjne

CV to Twoja wizytówka.

Przygotuj dokumenty odpowiednio wcześniej. W dniu Giełdy Pracy dokumenty aplikacyjne powinny wyglądać nienagannie.Zabierz więcej kopii, aby złożyć dokument u wybranych rekruterów. Nie wiesz jak przygotować dokument? Umów konsultacje z doradcą zawodowym i zasięgnij porady!

 

Określ swoje cele

Zastanów się, jaka forma pracy Cię interesuje: praca, staż, a może praktyki studenckie?

Pomyśl, czym chciałbyś się zająć w przyszłości. Określ branżę oraz stanowisko. Odpowiadając sobie na te pytania, łatwiej będzie Ci wybrać pracodawcę, u którego aplikujesz, wymienisz uwagi i porozmawiasz o możliwościach współpracy.

Nie chcesz podejmować zatrudnienia w trakcie studiów? Zainteresuj się możliwością realizacji praktyk fakultatywnych. Zdobywaj doświadczenie, nawiązuj kontakty, buduj portfolio jeszcze w trakcie studiów – zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i dyspozycyjnością.

Załóż odpowiedni strój

Zadbaj o schludny wygląd.

W dniu Giełdy Pracy będziesz miał/a możliwość porozmawiania z przyszłymi pracodawcami, którzy wśród uczestników Giełdy Pracy rekrutują swoich przyszłych pracowników. Przygotuj się do spotkania, zadbaj o swój strój.