Giełda Pracy Online Uniwersytetu Opolskiego

Zamiast XI Giełdy Pracy – Giełda Pracy Online 1.0.

W dniu 21.04.2020 roku zorganizowana została Giełda Pracy Online Uniwersytetu Opolskiego. Formuła stacjonarna przekształciła się w wydarzenie online, co pozwoliło studentom i absolwentom zapoznać się z ofertami pracy, praktyk i staży oraz nawiązać współpracę z pracodawcami oferującymi zatrudnienie.

Uczestnicy wydarzenia mogli nawiązać bezpośredni kontakt z rekruterem, zapoznać się z profilami wystawców, wziąć udział w szkoleniach online organizowanych w platformie Ms Teams skorzystać z konsultacji z rekruterem i otrzymać wsparcie doradcy zawodowego.

Oferta online – po raz pierwszy Uniwersytet zorganizował wirtualną Giełdę Pracy

Wstrzymanie organizacji wydarzeń stacjonarnych ostatecznie nie wpłynęło na organizację XI Giełdy Pracy Uniwersytetu Opolskiego, która 21 kwietnia 2020 roku przekształciła się w Giełdę Pracy Online. Akademickie Centrum Karier przeniosło wydarzenie do świata wirtualnego proponując studentom szereg aktywności, w których organizację zaangażowali się pracodawcy współpracujący z biurem karier. W ofercie na studentów czekały szkolenia online, webinary, porady rekruterów i ekspertów rynku pracy, spotkania i konsultacje z doradcą zawodowym i akcję “szybka korekta CV”, gdzie studenci otrzymywali pakiet indywidualnych porad udzielonych przez pracowników Akademickiego Centrum Karier.

Tradycyjną część targową zastąpiła prezentacja online profili 20 wystawców biorących udział w wydarzeniu. Wystawcy swoją działalność przedstawili na stronie “Profil Wystawcy”. Wyjątkowym zainteresowaniem cieszyła się zakładka “3 pytania do rekrutera”, gdzie uczestnicy Giełdy Pracy mogli poznać bliżej proces rekrutacji, kulturę organizacyjną oraz otrzymać nieocenione rady od specjalistów ds. HR, odpowiedzialnych za rekrutację.

Program dnia
Wystawcy Giełdy Pracy

SDZLEGAL Schindhelm Kancelaria Prawna Schampera, Dubis, Zając i Wspólnicy Sp. K.
ista Shared Services Polska Sp. z o.o.
PwC Service Delivery Center Sp. z o.o.
Honeywell Services Poland Sp. z o.o.
ZF Group
CCIG Group Sp. z o.o.
Sopra Steria Polska Sp. z o. o.
Z Management Sp. z o.o.
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna “INVEST-PARK”
ASTEK Polska Sp. z o. o.
Multiserwis Sp. z o.o.
Fundacja Court Watch Polska
Fundacja Mam Marzenie
Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu
Helen Doron Opole, MathRiders Sp. z o. o.
Camp Leaders Poland sp. z o. o.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Opolu
Komenda Wojewódzka Policji w Opolu