fbpx

Coroczne wydarzenie organizowane przez Akademickie Centrum Karier umożliwia studentom i absolwentom spotkanie z pracownikami prężnie rozwijających się firm, poznanie bieżących ofert pracy, możliwości współpracy i kariery oraz poznanie wymagań procesu rekrutacyjnego.

Wystawcy biorący udział w Giełdzie Pracy wykorzystują wydarzenie do prezentowania ofert pracy, zapoznania potencjalnych kandydatów ze specyfiką konkretnych stanowisk oraz profilu firmy, a także nawiązują bezpośredni kontakt i współpracę z pracownikami Uniwersytetu Opolskiego.

Tradycyjnie, od kilku lat, Giełda Pracy Uniwersytetu Opolskiego przybrała dwuczęściową formułę. W części pierwszej – targowej – wzięli udział wystawcy i osoby zainteresowane poznaniem aktualnej sytuacji na rynku pracy. W godzinach od 10:00 do 13:00 uczestnicy mieli czas na udział w pierwszych rozmowach kwalifikacyjnych, konsultację CV, rozmowę z pracownikami działów HR na temat kompetencji niezbędnych na rynku pracy, wykonanie profesjonalnych zdjęć do dokumentów aplikacyjnych i zawodowych serwisów społecznościowych oraz poszerzenie sieci kontaktów, które owocują późniejszym zatrudnieniem i współpracą.

Dodatkowo w godzinach porannych zaplanowane zostały liczne szkolenia i warsztaty prowadzone przez pracodawców. W tym roku czasie uczestnicy mieli możliwość wziąć udział w sześciu różnych szkoleniach prowadzonych przez praktyków. Uczestnicy mogli wybrać spośród tematów takich jak:

 1. Pierwsze kroki na rynku pracy;
 2. Twój pierwszy raz – wyzwania na rynku pracy;
 3. Rozpocznij karierę w administracji publicznej!
 4. Zarządzanie czasem – co sprawia, że działamy bardziej efektywnie?
 5. Kariera w korporacji okiem rekrutera – spotkanie z przedstawicielem firmy Stefanini;
 6. Jak rozwinąć firmę dzięki Google Moja Firma?

W szkoleniach organizowanych w ramach X Giełdy Pracy wzięło udział 202 uczestników. Rejestracja odbyła się z wykorzystanie formularza elektronicznego dostępnego przez wykorzystanie narzędzie LimeSurvey. Uczestnicy każdego szkolenia wzięli udział w ewaluacji, dzięki czemu Akademickie Centrum Karier ma możliwość dostosowania oferty do potrzeb i oczekiwań studentów i absolwentów biorących udział w wydarzeniach.

Część targowa odbyła się w Budynku Głównym przy ul. Oleskiej 48. Wszystkie szkolenia w ramach X Giełdy Pracy zorganizowane zostały w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Opolskiego.

SKONTAKTUJ SIĘ Z PRACODAWCĄ - ZAPISZ WIZYTÓWKĘ, WYŚLIJ APLIKACJĘ

W ramach organizacji X Giełdy Pracy na Uniwersytecie Opolskim 01 marca 2019 roku Akademickie Centrum Karier podpisało porozumienie o współpracy z Instytutem Socjologii UO na rzecz organizacji wspólnych przedsięwzięć w roku 2019.

W wyniku porozumienia Instytut Socjologii wsparł ACK w organizacji drugiej części X Giełdy Pracy, a studenci i studentki kierunków: socjologia, Intercultural communication, psychologia i filozofia wzięli udział w pracach badawczych realizowanych w ramach przedmiotu Socjologia w działaniu. Celem kursu jest pokazanie, że kompetencje zdobyte w czasie studiów z powodzeniem można wykorzystać do zbudowania kariery zawodowej. ACK podejmując współpracę z Instytutem Socjologii współdzieliło działania badawcze realizowane w ramach X Giełdy Pracy ze studentami i studentkami zaangażowanymi w projekt. Merytorycznego wsparcia udzieliła dr Magdalena Piejko-Płonka z Instytutu Socjologii Uniwersytetu Opolskiego.

W ramach przedmiotu Socjologia w działaniu zostały przeprowadzone następujące elementy:

 • Opracowanie narzędzia badawczego i przeprowadzenie pilotażu;
 • Przeprowadzenie szkolenia z moderowania grup warsztatowych
 • Rekrutacja uczestniczek i uczestników warsztatów;
 • Organizacja warsztatów deliberatywnych, w których wzięli udział studenci, studentki różnych kierunków, absolwenci i absolwentki UO, oraz przedstawiciele pracodawców;
 • Współorganizacja dyskusji panelowej z udziałem pracodawców, przedstawicieli Urzędów Pracy, agencji zatrudnienia, władz dziekańskich i pracowników Uniwersytetu Opolskiego;

Zwieńczeniem prac w ramach przedmiotu (analizą danych zebranych w czasie warsztatów) jest wydanie raportu z rekomendacjami dla pracodawców. Warsztaty i dyskusja spotkały się z dużym zainteresowaniem, a problemy, które podnosili uczestnicy warsztatów okazały się być na tyle istotne, że biorący udział w dyskusji przedstawiciele wydziałów uniwersytetu (dr hab. Elżbieta Szymańska-Czaplak, Prodziekan ds. kształcenia i studentów Wydziału Filologicznego, dr Marek Korzeniowski, Prodziekan ds. kształcenia i studentów Wydziału Nauk Społecznych oraz dr Bartosz Chorkowy, Prodziekan ds. kształcenia i studentów Wydziału Ekonomicznego) zgłosili potrzebę kontynuowania prac warsztatowych z podziałem na poszczególne wydziały.

WYSTAWCY X GIEŁDY PRACY

Wystawcy X Giełdy Pracy Uniwersytetu Opolskiego:

ista Shared Services Polska Sp. z o.o. – Patron honorowy

Partnerzy:

Camp Leaders Poland Sp. z o.o.
Capgemini Polska Sp. z o.o.
Tensoft Sp. z o.o.
Auto LELLEK Group Sp. z o.o. Sp. k.
EKO-OKNA S.A.
PARETTi Sp. z o.o. Sp.k.
Krajowa Szkoła Administracji Publicznej
PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center Poland Sp. z o.o.
Concept Plus Sp. z o.o.
SIEGENIA-AUBI sp. z o.o.
STEFANINI Poland Sp. z o.o.

Wystawcy:

TRW Steering Systems Poland Sp. z o.o.
Helen Doron English
Deustche Post AG
Credit Agricole Bank Polska SA
PKF BPO CONSULT Sp. z o.o. Sp.K.
CCIG GROUP Sp. z o.o.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych
Komenda Wojewódzka Policji w Opolu
WALTER GROUP
Oriflame
PKO Bank Polski
CB S.A.
Sedulus Sp. z o.o.
Royal School

Państwowa Inspekcja Pracy – Okręgowy Inspektorat Pracy w Opolu
Fundacja Aktywizacja
Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu
Powiatowy Urząd Pracy w Opolu
Ambasadorka EU Careers

PATRONI HONOROWI X GIEŁDY PRACY

Patronat honorowy nad X GP UO objęli:
Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Opolskiego – prof. dr hab. Marek Masnyk
Prezydent Miasta Opola – Arkadiusz Wiśniewski
Marszałek Województwa Opolskiego – Andrzej Buła
Wojewoda Opolski – Adrian Czubak
Starosta Opolski – Henryk Lakwa
Posłanka do Parlamentu Europejskiego – Danuta Jazłowiecka

PATRONI MEDIALNI X GIEŁDY PRACY

Patroni medialni:
Nowa Trybuna Opolska
Opowiecie.info
TVP3 Opole
SETA Studencka Telewizja Uniwersytetu Opolskiego
Radio Opole
Radio Doxa
Studencka Rozgłośnia Radiowa „Radio Sygnały”

EWALUACJA

Szanowni Państwo,

co roku prowadzimy ewaluację Giełdy Pracy, dzięki czemu mamy możliwość zdiagnozowania potencjalnych niepowodzeń i udoskonalania kolejnych edycji, tak aby wydarzenie spełniało oczekiwania wystawców i uczestników. Tym razem jest podobnie – zapraszamy wszystkich pracodawców, którzy brali czynny udział w X Giełdzie Pracy do podzielenia się z nami swoją opinią: Ewaluacja X Giełdy Pracy Uniwersytetu Opolskiego

Jednocześnie dziękujemy Państwu za współpracę, aktywny udział, zaangażowanie w organizację wydarzenia. Do zobaczenia za rok!

 

GALERIA ZDJĘĆ

Dnia 12 kwietnia 2019 roku w godzinach 10:00-13:00 i 15:00-17:00 zapraszamy do udziału w X Giełdzie Pracy Uniwersytetu Opolskiego. Tegoroczna Giełda Pracy została podzielona na dwie części: Część I, targi: – w godz. 10:00-13:00 uczestnicy mają okazję skutecznie nawiązać współpracę z pracodawcami, zweryfikować swoje umiejętności. To czas na pierwsze rozmowy kwalifikacyjne oraz poszerzenie sieci kontaktów, które owocują późniejszą współpracą, a także zatrudnieniem; W tym czasie uczestnicy mają możliwość wziąć udział w sześciu różnych szkoleniach prowadzonych przez praktyków. Zapisy prowadzone są przez stronę www.kariera.uni.opole.pl/szkolenia. Uczestnicy mogą wybrać spośród tematów:

 1. Kariera w korporacji okiem rekrutera – spotkanie z przedstawicielem firmy Stefanini;
 2. Rozpocznij karierę w administracji publicznej!
 3. Jak rozwinąć firmę dzięki Google Moja Firma;
 4. Twój pierwszy raz – wyzwania na rynku pracy;
 5. Zarządzanie czasem – co sprawia, że działamy bardziej efektywnie?
 6. Pierwsze kroki na rynku pracy;

Część II networking: część panelowa z udziałem pracodawców, uczestnikami warsztatów i ekspertami Uniwersytetu Opolskiego zaplanowana została na godziny popołudniowe. Omówione i przedyskutowane zostaną wyniki badań wraz z omówieniem możliwości wdrożenia przedstawionych rozwiązań. Jubileuszowa Giełda Pracy obfituje w szkolenia. W godz. 10:30-13:30 studenci, absolwenci i licealiści zostaną dodatkowo zaangażowani w warsztat deliberatywny prowadzony przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Opolskiego, w czasie którego poruszone zostaną tematy potrzeb i oczekiwań pracowników. Chcemy aby pracodawcy i eksperci ds. zatrudnienia poznali perspektywę pracowników. Udział wezmą m.in.: ista Shared Services Polska Sp. z o.o. – Patron honorowy X Giełdy Pracy; Partnerzy: Auto LELLEK Group Sp. z o.o. Sp. k., Tensoft Sp. z o.o., Capgemini Polska Sp. z o.o., PARETTi Sp. z o.o. Sp.k., EKO-OKNA S.A., Krajowa Szkoła Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego (KSAP), Concept Plus Sp. z o.o., Camp Leaders Poland Sp. z o.o., PricewaterhouseCoopers Service Delivery Center Poland Sp. z o.o., SIEGENIA-AUBI sp. z o.o., STEFANINI Poland Sp. z o.o. oraz takie firmy jak PKO Bank Polski, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Komenda Wojewódzka Policji w Opolu, PKF BPO CONSULT Sp.z o.o. Sp.K. czy CCIG Group Sp. z o.o.

DOŁĄCZ DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU

”VII

”VIII

”IX

Część I - targi pracy

Część II - debata IX Giełdy Pracy

Szkolenia IX Giełdy Pracy