Grafika
XI Giełda Pracy Uniwersytetu Opolskiego odbyła się 31 maja 2023 r. Wydarzenie organizowane zostało przez Akademickie Centrum Karier, prowadzone w ramach Uniwersyteckiego Centrum Transferu Wiedzy i Technologii Uniwersytetu Opolskiego. Oficjalnie Giełdę Pracy otworzyła prorektor ds. kształcenia i studentów UO dr hab. Izabella Pisarek, prof. UO.

Giełdę Pracy zorganizowano z myślą o studentach i absolwentach opolskich szkół wyższych, w szczególności studentów Uniwersytetu Opolskiego, którzy licznie zdobywają doświadczenie zawodowe w trakcie trwania nauki. Uniwersytet Opolski stale wspiera rozwój kompetencji studentów, dlatego w tym roku po raz kolejny zainicjował bezpośredni kontakt z pracodawcami w murach Uczelni.
Ponad 1000 uczestników wzięło udział w wydarzeniu i poznało aktualne oferty pracy, praktyk czy staży, żywo dyskutując o możliwościach przyszłego zatrudnienia i poznając najświeższe trendy na rynku pracy.

Poza możliwościami nawiązania bezpośrednich relacji z pracodawcami, w dniu Giełdy uczestnicy licznie wzięli udział w szkoleniu pt. „Oko w oko z rekrutrem – jak wyróżnić się na rynku pracy”, prowadzone przez rekruterki firmy PwC oraz wykładzie pt. „Poznaj swoje prawa w pracy”, który wygłosił inspektor pracy Państwowej Inspekcji Pracy w Opolu.

wystawcy

uczestnicy

Lista wystawców XI Giełdy Pracy
W Giełdzie Pracy wzięły udział 33 firmy i instytucje, w tym (w kolejności alfabetycznej):

APN,
Wazdan Solutions,
Weegree,
Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu,
Zakład Ubezpieczeń Społecznych – oddział Opole.