fbpx

Warsztaty upcyklingowe naszej studentki z Dijon

W najbliższą środę, 16. września w Miejskiej Bibliotece Publicznej przy ul. Minorytów 4 w Opolu odbędzie się warsztat upcyklingowy przygotowany w ramach stażu Erasmus+ przez studentkę z Uniwersytetu Burgundii w Dijon, Oziomę Uzodinmę.

Celem warsztatów jest promowanie zrównoważonej mody (upcyclingu) i wymiany międzykulturowej między obcokrajowcami (w tym studentami zagranicznymi) a mieszkańcami Opola. Przyniesione przez uczestników używane ubrania zostaną przetworzone z pomocą organizatorki i powstaną: plecak lub torba na zakupy. Wszystko przy użyciu prostych, kreatywnych metod majsterkowania bez konieczności szycia.
Szczegóły i zapisy przez stronę biblioteki: https://mbp.opole.pl/sala-konferencyjna/wydarzenia/dla-wszystkich/intercultural-upcycling-workshop-miedzykulturowe-warsztaty-upcyclingowe/

Link do wydarzenia na facebooku.

Ozioma Uzodinma jest studentką studiów magisterskich Projects in International and European Cultural Engineering, a w Uniwersytecie Opolskim odbywa staż Erasmus+ w Interdyscyplinarnym laboratorium przestrzeni społecznych i projektów artystycznych, podczas którego poznaje metody pracy i strategie komunikacyjne przedstawicieli polskiego sektora kreatywnego.