Cykl webinarów pt. “Międzykulturowość na rynku pracy i w doradztwie zawodowym”

Seria składa się z pięciu interaktywnych spotkań online prowadzonych przez Ekspertki i Ambasadorki w/w programów, które poruszają różne aspekty i wyzwania związane z międzykulturowym rynkiem pracy i koniecznością dostosowania się do nich w pracy doradczej. Zapraszamy do rejestracji na cykl bezpłatnych godzinnych spotkań we wrześniu i październiku 2024.

Rejestracja obowiązkowa.

Limit miejsc na webinarium to 100 osób.

Cykl nie jest objęty wydawaniem zaświadczeń.

Poniżej znajdują się opisy poszczególnych webinariów oraz linki do rejestracji:

1. Kompetencja wielokulturowa w warsztacie pracy doradcy zawodowego.
    13.09.2024 piątek, godzina 13.00

Podczas webinarium omówiona zostanie definicja kompetencji wielokulturowej, cechy i umiejętności współczesnego doradcy zawodowego. Uczestnicy poznają narzędzia pomiaru kompetencji kulturowych dla doradców zawodowych, Międzynarodowe Ramy Kompetencji IAEVG, a także przykład kanadyjskiego badania kompetencji wielokulturowego doradcy pracującego z młodzieżą.

Prowadzenie: Webinarium poprowadzi Ambasadorka Europass i Euroguidance – Joanna Kalejta

Rejestracja: Link do zapisów

1. Poradnictwo zawodowe dla osób z niepełnosprawnościami z różnych kultur.
    19.09.2024 czwartek, godzina 13.00

Doświadczenie niepełnosprawności i międzykulturowości łącznie? Podwójne wyzwanie dla wszystkich doradców zawodowych. Podczas webinarium odkryjemy tajniki prowadzenia sesji poradnictwa, wrażliwych na kontekst społeczno-kulturowy – w tym za pośrednictwem tłumaczy, tworzenia zasad współpracy z tłumaczami, tak aby międzykulturowość była pomostem na drodze do satysfakcjonujących wyborów życiowych naszych klientów i klientek.

Prowadzenie: Webinarium poprowadzi Ambasadorka Europass i Euroguidance – Barbara Górka

Rejestracja:  Link do zapisów

1. Jak pokonać międzypokoleniowe różnice związane z postępem technologicznym w pracy doradczej.
    26.09.2023 czwartek, godzina 13.00

Podczas webinarium uczestnicy poznają sposoby wychodzenia ze schematów w jakich często tkwią doradcy zawodowi pracujący z młodym pokoleniem. Jak przekraczać bariery technologiczne by skutecznie docierać, wspierać i doradzać pokoleniu Z? – odpowiedzi na te pytania udzielone zostaną podczas webinaru.

Prowadzenie: Webinarium poprowadzi Ambasadorka Europass i Euroguidance – Anna Mady

Rejestracja:  Link do zapisów

1. Migracja i integracja na rynku pracy – rola doradztwa zawodowego w wspieraniu imigrantów.
    04.10.2024 piątek, godzina 13.00

W obliczu dynamicznych zmian na globalnym rynku pracy, integracja imigrantów staje się wyzwaniem i szansą jednocześnie. Jak skutecznie wspierać osoby migrujące w znalezieniu swojego miejsca w nowym środowisku zawodowym? Odkryte zostaną strategie i narzędzia, które doradcy zawodowi mogą wykorzystać w swojej praktyce. Przedstawione będą najlepsze praktyki, które pomogą w budowaniu mostów między różnorodnymi kulturami, a rynkiem pracy. Dołącz i zainspiruj się, jak przekształcać wyzwania migracyjne w sukces zawodowy!

Prowadzenie: Webinarium poprowadzi Ambasadorka Europass i Euroguidance – Marlena Pujsza-Kunikowska

Rejestracja: Link do zapisów

1. Jak wykorzystać sztuczną inteligencję (AI) i automatyczne tłumaczenia do wsparcia w procesie szukania zatrudnienia na międzynarodowym rynku pracy.
    11.10.2023 piątek, godzina 13.00

Podczas spotkania omówione będą konkretne praktyki oraz rozwiązania, które ułatwią przygotowanie CV, komunikację oraz przeprowadzanie rozmów kwalifikacyjnych w różnych językach. To webinarium to idealna okazja, by poszerzyć swoje kompetencje i dostosować się do wymagań globalnego rynku pracy.

Prowadzenie: Webinarium poprowadzi Ambasadorka Europass i Euroguidance – Natalia Kłubko