IAC: Trzy kolory a tylko dwie kredki – jak „wyjaśnić” sztukę najmłodszym? | 29.03.2021

Czy rozważając kierunek swojej dalszej kariery zawodowej bierzesz pod uwagę kreatywną pracę z dziećmi i młodzieżą? Jesteś twórcą i chciałbyś dzielić się i zarażać swoją pasją innych, pomagać dzieciom i tym nieco starszym młodym ludziom pracować nad rozwijaniem swojego potencjału? «Doktor Hoenikker zwykł był mawiać, że uczony, który nie potrafi wyjaśnić tego, nad czym pracuje, ośmioletniemu dziecku, jest szarlatanem­­» możemy przeczytać w jednym z dzieł Kurta Vonneguta.
Serdecznie zapraszamy na webinar, w którym przyjrzymy się, jak wiele wspólnego ze sztuką ma powyższa myśl. Na krótkim szkoleniu dowiecie się na co zwrócić uwagę prowadząc warsztaty twórcze w różnych grupach wiekowych oraz jak wspierać kreatywność dzieci i młodzieży. Poznacie też kilka lifehacków na inspirujące zajęcia.

Prowadząca: Marta Rostecka
Absolwentka studiów II stopnia na kierunku Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuk Plastycznych Instytutu Sztuki Uniwersytetu Opolskiego. Nauczycielka sztuk wizualnych w Alver Kulturskule (Alver, Norwegia), autorka i animatorka warsztatów twórczych dla dzieci i młodzieży w Bergen, m.in Imaginarium (przy współpracy z Bergen Kulturhus) oraz Fargeriket (projekt artystyczny adresowany do przedszkoli przy współpracy z Den Kulturelle Baeremeisen, Bergen). W wolnym czasie zajmuje się ilustrowaniem i admirowaniem wyobraźni, gdziekolwiek i w czymkolwiek się przejawia.

Szkolenie prowadzone online.
Uczestnicy szkolenia otrzymają link na adres e-mail podany przy rejestracji.
29 marca 2021, godz. 16:00 – 17:00