fbpx

Absolwentka Miesiąca
Marta Wolna

Imię i nazwisko:

Marta Wolna

Ukończony kierunek:

Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych

Czym obecnie się zajmujesz?

Na co dzień pracuję w agencji marketingowej jako grafik. Dodatkowo czasami pracuję jako freelancer przy ciekawych, kreatywnych projektach. Równocześnie jestem członkiem organizacji pozarządowych, gdzie zajmuję się promocją i realizowaniem wydarzeń kulturalnych.

Jakie działania podejmowałaś w czasie studiów, które pozwoliły Ci osiągnąć to, czym teraz się zajmujesz?

W czasie studiów zaczęłam aktywnie działać w organizacjach pozarządowych, początkowo jako wolontariusz – a z czasem przejmując coraz więcej obowiązków i odpowiedzialności za realizowane projekty. Moja aktywność zawierała się także na polu studenckim, współorganizowałam wystawy, warsztaty, działałam w kole akademickim.

Czym dla Ciebie jest sukces?

Sukces to poznanie własnej wartości, samorealizacja i życie w zgodzie ze sobą – bycie szczęśliwym każdego dnia, poprzez dostrzeganie najdrobniejszych pozytywów w naszym życiu.

A co jest Twoim największym sukcesem?

Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli pracując zawodowo, robi się to, co lubi, nigdy nie będzie się odczuwać, że faktycznie pracujemy! Podpisuję się pod tym zdaniem po stokroć. Praktycznie każdy dzień to dla mnie więcej niż osiem godzin pracy, ale to, że działam ponadetatowo i widać tego efekty – dodaje skrzydeł. To zasługa przede wszystkim ciekawych osób, których spotykam na swojej drodze; są wsparciem i pomocą, a dzięki nim realizuję się zawodowo. Udało mi się połączyć wykształcenie z pracą zawodową, ale najważniejsze dla mnie jest, że naprawdę robię to, co lubię i mogę dodawać do otoczenia coś dobrego – czy poprzez dobre projekty wizualne, czy organizację wydarzeń kulturalnych w mieście.

Co byś poradziła studentom, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze rozwoju swojej kariery?

Z całego serca polecam każdemu, aby postarał się szukać swojej ścieżki zawodowej już podczas studiów. Nie patrzcie krzywo na bezpłatne staże, wolontariaty czy dołączanie do organizacji non-profit. Korzyści, które wyniesiecie z tego typu działań są bezcenne. Przede wszystkim, zobaczycie jak w praktyce wygląda wiele działań, będziecie mieli możliwość działać a jednocześnie uczyć się pod okiem doświadczonych osób. Oprócz tego rozwiniecie relacje interpersonalne, nauczycie się pozyskiwać środki, pracować, a może nawet kierować zespołem? Najważniejsze, byście znaleźli dziedzinę, w której czujecie się najbardziej komfortowo. Kultura, psychologia, taniec, marketing?
No i najważniejsze – nie poddawajcie się, jeśli coś od razu nie wyjdzie. Na porażki trzeba patrzeć z optymizmem – trzeba wyciągać wnioski i iść do przodu! I nie bójcie się zmian, czasem warto wyjść ze strefy komfortu, by dojść do upragnionego celu.

Absolwentka Marca 2016 - Marta Wolna

Poznaj pozostałych Absolwentów Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


Zgłoś Absolwenta Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


4 + 3 =