fbpx

Absolwent Miesiąca
Mateusz Krupa

Imię i nazwisko:

Mateusz Krupa

Ukończony kierunek:

Ochrona środowiska

Czym obecnie się zajmujesz?

Pracuję obecnie jako kierownik Stacji Hydrologiczno-Meteorologicznej Opole, Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego. Dodatkowo prowadzę własną działalność gospodarczą zajmującą się oprawą muzyczno-wizualną imprez okolicznościowych, bankietów, spotkań firmowych, gdzie wcielam się w rolę DJ’a / Konferansjera.

Jakie działania podejmowałaś w czasie studiów, które pozwoliły Ci osiągnąć to, czym teraz się zajmujesz?

Udział w wielu inicjatywach poza obszarem działalności kierunku, na którym studiowałem tj. rozwój swoich zainteresowań. Działalność w studenckiej rozgłośni radiowej pozwoliła mi nabrać pewności siebie, a także nauczyła wielu przydatnych rzeczy. Dodatkowo poznałem wielu ciekawych ludzi na przestrzeni 4 lat, kiedy uczestniczyłem w życiu Radia Sygnały.

W życiu zawodowym efekt przyniósł aktywny udział podczas praktyki studenckiej. Pozwoliła mi ona „namacalnie” przybliżyć oraz szerzej zapoznać się z tematem, który od samego początku interesował mnie na wybranym przeze mnie kierunku studiów – Hydrologią. Dzięki pełnemu zaangażowaniu podczas tych 3/4 tygodni, po zakończeniu studiów, zostałem wzięty pod uwagę przy poszukiwaniu pracowników w Oddziale IMGW we Wrocławiu. Dostałem pracę 3 miesiące po obronie pracy magisterskiej, w której pracuję i rozwijam się po dzień dzisiejszy.

Czym dla Ciebie jest sukces?

Połączeniem realizowania siebie samego w pasji z jednoczesną korzyścią finansową.

A co jest Twoim największym sukcesem?

Ciężko jednoznacznie mi odpowiedzieć na to pytanie. Myślę, że moim największym sukcesem jest udane godzenie dwóch zajęć zawodowych z życiem prywatnym, rodzinnym, co bywa nie łatwym zadaniem. Niewątpliwie wiele zawdzięczam mojej niezastąpionej żonie, rodzinie oraz przyjaciołom, którzy zawsze wspierają moje działania i służą cenną poradą. Dziękuję im ogromne z całego serca i śmiało mogę stwierdzić, że właśnie ich obecność w moim życiu jest moim największym sukcesem.

Co byś poradziła studentom, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze rozwoju swojej kariery?

Nie unikajcie staży, wolontariatów a przede wszystkim praktyk. Im więcej nabierzecie doświadczenia na etapie studiów, tym prędzej uda Wam się odnaleźć pracę, bądź siebie we właściwym miejscu na rynku pracy.

Mateusz Krupa

Absolwent sierpnia 2020

zdjęcie Absolwent Miesiąca, Mateusz Krupa
zdjęcie Absolwent Miesiąca, Mateusz Krupa
zdjęcie Absolwent Miesiąca, Mateusz Krupa

Poznaj pozostałych Absolwentów Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


Zgłoś Absolwenta Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


14 + 6 =