fbpx

Absolwentka Miesiąca
Dorota Sztorc

Imię i nazwisko:

Dorota Sztorc

Ukończony kierunek:

Politologia i Nauki Społeczne ze specjalizacją dziennikarska

Czym się obecnie zajmujesz?

Obecnie pracuję w holenderskiej firmie jako Starszy Analityk Finansowy. Przeszłam tam z roli „juniora” do „seniora” w ciągu kilku lat. Pracuję z liderami biznesu nad strategią i budżetami. Przedstawiam miesięczną analizę finansową, która wspiera firmę w podejmowaniu decyzji. Jestem także jednym z dyrektorów i skarbnikiem w organizacji charytatywnej Bal Polski CIC w Londynie działającej na rzecz wspomagania środowiska polskiego w UK i Polsce.

Jakie działania podejmowałaś w czasie studiów, które pozwoliły Ci osiągnąć to, czym się teraz zajmujesz?

Studiowanie na Politologii pozwoliło mi na rozwinięcie analitycznego procesu myślenia, który świetnie się przekłada na to co robię na co dzień. Dyskusje z prowadzącymi zajęcia przyczyniły się do tego, że jest mi łatwo nawiązywać kontakty i odnaleźć się w każdym temacie. Patrząc z perspektywy czasu, uważam ze politologia i nauki społeczne to były wspaniałe studia. Był to bardzo obszerny kierunek humanistyczny, który liznął mnóstwo zagadnień: stosunki międzynarodowe, socjologię, filozofię, ekonomię, prawo, dziennikarstwo i Public relations. Nie często student ma możliwość przejścia przez tyle tematów jak ja miałam przyjemność podczas mojego czasu na Uniwersytecie Opolskim.

Czym dla Ciebie jest sukces?

Osiągnięcie stanu bezwarunkowego szczęścia

A co jest Twoim największym sukcesem?

W latach młodzieńczych to były szybkie awanse i podwyżki. Jednak z czasem to największym sukcesem dla mnie jest bycie w fantastycznym, wspierającym się wzajemnie związku, świetnych relacjach z rodziną i wiernym gronem przyjaciół, którzy stoją za Tobą murem.

Co byś poradziła studentom, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze rozwoju swojej kariery?

Radzę im żeby czas na uniwersytecie wykorzystali na debaty i rozwinięcie krytycznego sposobu myślenia  (skutek-przyczyna). Pozyskali jak najlepsze oceny gdyż przyszli pracodawcy zwracają na to uwagę. Zainwestowali w zapoznanie się z psychologią sprzedaży. Wszyscy tak naprawdę w jakimś stopniu jesteśmy produktem, który musimy wymarketować i sprzedać czy to przyszłemu pracodawcy, czy inwestorom jeśli chcemy założyć działalność własną. Wykorzystaj uczelnię aby pomogła Ci w marketingu i sprzedaży osoby własnej.

Najważniejsza rada, to przede wszystkim nigdy się nie poddawaj jak rzeczy nie układają się według planu. „Plany są po to żeby je zmieniać”. Pozostawaj optymistyczny, uśmiechnięty i chodź prężnym krokiem. Pozytywność i wytrwałość przyciąga sukces.

Zdjęcia: Sylwester Koral, Biuro Promocji i Informacji Uniwersytetu Opolskiego

Dorota Sztorc

Absolwentka września 2017

Poznaj pozostałych Absolwentów Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


Zgłoś Absolwenta Miesiąca Uniwersytetu Opolskiego


10 + 9 =