Absolwentka Miesiąca

Imię i nazwisko:

Ania Tomczak

Ukończony kierunek:

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, I stopnia
Europa Master. Trójstronne studia magisterskie w Polsce, w Niemczech i we Francji, II stopnia

Czym się obecnie zajmujesz?

Robię to co kocham, czyli łączę podróże z nauką języków obcych i dziennikarstwem. To właśnie dlatego na początku lutego 2017 roku wyjeżdżam do Azji. Rozpoczynam swoje praktyki na jednym z uniwersytetów w Indonezji, gdzie będę uczyć studentów podstaw dziennikarstwa. Natomiast ja sama będę pobierać lekcje…języka indonezyjskiego 🙂
Co więcej, wszystkie swoje przygody, historie napotkanych ludzi oraz realizowane reportaże umieszczam na stronie „Globus w kapeluszu” (www.globuswkapeluszu.com). Dlaczego w kapeluszu? Zobaczcie sami: https://www.youtube.com/watch?v=xYN9YEryJeM

Jakie działania podejmowałeś w czasie studiów, które pozwoliły Ci osiągnąć to, czym się teraz zajmujesz?

Tak naprawdę sporo zawdzięczam Uniwersytetowi Opolskiemu! To tutaj odkryłam swoją pasję do dziennikarstwa, podróży i nauki języków. Jako redaktor naczelna w Studenckiej Telewizji SETA, prezenterka i dziennikarka w Radio Sygnały, wolontariuszka UO, potem studentka Europa Master – to wszystko miało ogromny wpływ na to kim dzisiaj jestem. I mimo, że dziennikarstwo wybrałam przypadkowo, a ze studiów Europa Master wiele razy chciałam zrezygnować, to dziś już wiem, że podążałam we właściwym kierunku. W trakcie 5-ciu lat studiów zdobyłam cenną wiedzę i doświadczenie, poznałam nowych przyjaciół i pokonałam swoje słabości. Z takim fundamentem jestem gotowa na podbój świata!

Czym dla Ciebie jest sukces?

Sukces to odnalezienie swojego miejsca na ziemi. Dosłownie i w przenośni. Ale sukces to także radość z życia i docenianie tego, co się już posiada.

A co jest Twoim największym sukcesem?

Z jednej strony to ukończenie 3 uniwersytetów, znajomość języków obcych, spore doświadczenie. Z drugiej – pozytywne nastawienie, wytrwałość i wiara, które pozwoliły mi to wszystko osiągnąć.

Co byś poradził studentom, którzy stawiają pierwsze kroki na drodze rozwoju swojej kariery?

Kierujcie się głosem serca! Ustalcie swoje priorytety w życiu i róbcie to, co daje Wam najwięcej szczęścia. Reszta przyjdzie sama 😉

Zdjęcia: archiwum prywatne

Absolwentka Lutego 2017 - Anna Tomczak